Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 

Biotos Универзално средство за подови

Photo
Video

Biotos универзалниот чистач за подови нуди безбеден, еколошки и ефективен начин на чистење на вашите подови. Тој се состои од природни и биоразградиви материјали кои не се штетни по вашето здравје или окружувањето, и содржи пробиотици – бактерии кои ги елиминираат патогенските бактерии и спречуваат лош мирис. Тој е доволен за до 40 перења.

Biotos Универзално средство за подови
490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Дополнителни информации
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Biotos универзалниот чистач за подови нуди безбеден, еколошки и ефективен начин на чистење на вашите подови. Тој се состои од природни и биоразградиви материјали кои не се штетни по вашето здравје или окружувањето, и содржи пробиотици – бактерии кои ги елиминираат патогенските бактерии и спречуваат лош мирис. Тој е доволен за до 40 перења.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Чист под без трагови од штетни хемикалии

Biotos универзалиот чистач за подови со пробиотици е еколошка течност за чистење која се состои од органски биоразградиви состојки кои ефективно ги отстрануваат нечистотиите и обезбедуваат природен сјај за површините кои се чистат. Тој не содржи било какви штетни хемикалии кои можат да му наштетат на окружувањето и е безбеден за нашето здравје. Тој исто така содржи и додадени пробиотици – природна бактерија која создава природен одбранбен штит од патогенски бактерии.

Безбедно за вашите миленичиња и деца

Ние ги споивме науката и природата и го одбравме најдоброто за да го создадеме Biotos универзалниот чистач на подови. Тој во целост се состои од природни и биоразградиви  состојки и не содржи фосфати, хлорин, бои или други агресивни состојки. Формулата која се базир наа природни состојки е особено важна за семејствата со новороденчиња, деца или миленичиња – вие не мора да се грижите ако се играат на подот.

Чисти подови без непријатни мириси

Покрај тоа што е природен и безбеден за вашето здравје Biotos универзалниот чистач за подови исто така содржи пробиотици т.е. бактерии кои ја враќаат природната микробиолошка рамнотежа и  создаваат микрофлора која не е штетна за луѓето. Оваа бактерија обично може да се најде кај телата на луѓето и нашето окружување и поради тоа нема никаков негативен ефект врз нас. Тие спречуваат појави на непријатен мирис, отстрануват патогенски бактерии и ја збогатуваат природната микрофлора кај површините и одржуваат природна микробиолошка рамнотежа со што создаваат безбеден и чист дом.

Biotos – за безбеден и здрав дом

Многу производи за чистење кај домаќинствата содржат штетни хемикалии кои ја уништуваат природната микрофлора во нашите домови. Како последица, тоа може да влијае врз нашиот имунитет и да станеме подложни на разни инфекции, да се јават алергии и да се соочиме со други здравствени проблеми. За да нашите домови бидат  чисти и здрави  ние мораме да користиме еколошки производи за чистење со пробиотици. Таквите производи се подеднакво ефективни како и регуларните средства за чистење во однос на нечистотиите и исто така прават нашиот дом да биде поздрав и побезбеден.

Дополнителни информации
Количество: 900мл.
Технички карактеристики
Дополнителни информации Количество: 900мл.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.