Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Biotos Средство за бања

Photo
Video

Biotos средството за бања со пробиотици е целосно природно и не ја оштетува површината и овозможува здрава средина за живеење. Тој се состои од природни и биоразградиви материјали кои не се штетни по вашето здравје или окружувањето, и содржи пробиотици – бактерии кои ги елиминираат патогенските бактерии и спречуваат лош мирис.

Biotos Средство за бања
490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Дополнителни информации
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Biotos средството за бања со пробиотици е целосно природно и не ја оштетува површината и овозможува здрава средина за живеење. Тој се состои од природни и биоразградиви материјали кои не се штетни по вашето здравје или окружувањето, и содржи пробиотици – бактерии кои ги елиминираат патогенските бактерии и спречуваат лош мирис.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ефикасно и безбедно средство за чистење на бања

Biotos средството за чистење бања со пробиотици е еколошка течност за чистење која се состои од органски биоразградиви состојки кои ефективно ги отстрануваат нечистотиите и обезбедуваат природен сјај за површините кои се чистат. Тој не содржи било какви штетни хемикалии кои можат да му наштетат на окружувањето и е безбеден за нашето здравје. Тој исто така содржи и додадени пробиотици – природна бактерија која создава природен одбранбен штит од патогенски бактерии.

Совршена чистота со моќта на природата

Ние ги споивме науката и природата и го одбравме најдоброто за да го создадеме Biotos средството. Тоа во целост се состои од природни и биоразградиви состојки и не содржи фосфати, хлорин, бои или други агресивни состојки. Формулата која се базира на природни состојки е особено важна за семејствата со новороденчиња, деца или миленичиња

Добар е за вашето здравје и околината

Покрај тоа што е  природен и безбеден за вашето здравје, Biotos повеќеповршинскиот чистач исто така содржи пробиотици – бактерија која го враќа природниот микробиолошки баланс и создава миркофолра која е безопасна за луѓето. Оваа бактерија обично може да се најде во нашето опкружување па дури и кај нашите тела  елиминира непријатни мириси  и ги отстранува нивните причинители. Во исто време, таа носи чувство на свежина и микробиолошка заштита во времетраење до 8 дена.

Biotos – за безбеден и здрав дом

Многу производи за чистење кај домаќинствата содржат штетни хемикалии кои ја уништуваат природната микрофлора во нашите домови. Како последица, тоа може да влијае врз нашиот имунитет и да станеме подложни на разни инфекции, да се јават алергии и да се соочиме со други здравствени проблеми. За да ги чуваме нашите домови да бидат  чисти и здрави  ние мораме да користиме еколошки производи за чистење со пробиотици. Таквите производи се подеднакво ефективни како и регуларните средства за чистење во однос на нечистотиите и исто така прават нашиот дом да биде поздрав и побезбеден.

Дополнителни информации
Количество: 500мл.
Технички карактеристики
Дополнителни информации Количество: 500мл.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star