Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 

Adidas Adidas Neoprene - Тегови за вежбање

Во моментот нема залиха.
Photo
Video

Теговите со тежина од 1кг. имаат дизајн во триаголна форма кој не дозволува лизгање и нуди поголема безбедност во текот на вежбањето. Обложени со навлака од Неопрен, која нуди заштита и има отпорност од удари.

Adidas Adidas Neoprene - Тегови за вежбање
Од 390,00 ден. До
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Теговите со тежина од 1кг. имаат дизајн во триаголна форма кој не дозволува лизгање и нуди поголема безбедност во текот на вежбањето. Обложени со навлака од Неопрен, која нуди заштита и има отпорност од удари.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ако не можете да ги направите сите вежби со само еден сет од тегови, најлесно решение би било да искомбинирате два различни сета од тегови. Многу лица не можат да користат тегови со иста тежина за различни вежби.

Со Adidas Neoprene теговите може да комбинирате тегови со различна тежина за да имате поудобна и ефективна вежба - без разлика дали ќе ги тонирате бицепсите или сакате да се подготвите за некој натпревар.

 • Дизајнот во триаголна форма кој не дозволува лизгање нуди поголема безбедност во текот на вежбањето.
 • Облогата од неопрен нуди поголема заштита, спречува лизгање и има отпорност на удари.
 • Користете ги Adidas Neoprene теговите за да ги зацврстите бицепсите/трицепсите, грбот, како и други делови од телото.
 • Ефективен метод за градење на мускули, вклучувајќи ги рацете и рамената.
 • Комбинирајте ги со вежби за аеробик за забавни, динамични и различни вежби кои ќе ви помогнат да станете посилни.

Направени да ги вклучите во вашата секојдневна рутина за вежбање, Adidas Neoprene теговите се долготрајни и квалитетно изработени.

 • Издржлива конструкција направена од железо со мека навлака од Неопрен која ќе ги заштити вашите раце.
 • Комбинирајте тегови со различна тежина за различни и забавни вежби.
Дополнителни информации
 • Дизајн во триаголна форма за поголема безбедност при вежбањето кој не дозволува лизгање.
 • Облога од неопрен за заштита и отпорност од удари.
 • Цврста долготрајна конструкција од железо.
 • Цврста метална конструкција.
Технички карактеристики
Дополнителни информации Состав 1: Железо (94%); Неопрен (6%)
Состав 2: Железо
Тежина на производот: 1 кг.
Материјал железо, неопрен
Тежина 2,05 kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star