Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Black Friday распродажба

Страшно добри попусти до -70%

-70%
-40%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Wellneo Biofeedbac Појас за половина

Photo
Video
-48%

Wellneo Biofeedbac е револуционарен појас кој ќе ви помогне да ја намалите неудобноста во грбот и да го подобрите држењето на неинвазивен и безбеден начин.

Со специјално дизајнираните сензорни перничиња, Wellneo Biofeedbac ги стимулира мускулите на грбот и го враќаат ’рбетот во неговата природна положба.

Wellneo Biofeedbac Појас за половина

Редовна цена: 1.890,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Wellneo Biofeedbac е револуционарен појас кој ќе ви помогне да ја намалите неудобноста во грбот и да го подобрите држењето на неинвазивен и безбеден начин.

Со специјално дизајнираните сензорни перничиња, Wellneo Biofeedbac ги стимулира мускулите на грбот и го враќаат ’рбетот во неговата природна положба.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Почнете повторно да ги правите оние работи кои ги сакате, лесно и без напор

Колку пати ви се случило во текот на изминатиот месец да сакате нешто да направите, но да не можете поради болки во грбот? Дали би сакале повторно да уживате во вашите омилени активности?   
Wellneo Feedbac ќе помогне во намалувањето на болките во грбот со biofeedbac технологијата која го подобрува вашето држење и ја намалува тензијата во мускулите.

Обновете ја природната поставеност на вашето тело

Изморените мускули и зглобови немаат можност да го држат ’рбетот во природна поставеност. Со специјално дизајнираните сензорни перничиња, Wellneo Biofeedbac ги стимулира мускулите на грбот и го враќаат ’рбетот во неговата природна положба.

Инвестирајте во тестирано решение

Wellneo Biofeedbac технологијата е клинички тестирана и докажана. Патентираната технологија ги елиминира сите несакани ефекти.

Пациентите со мускулна болка и болка во мекото ткиво имаат недостаток од самосвест за својот физикус. Biofeedbac е процес во кој телото создава мускулна контракција како одговор на претходно брзо дојдена информација од надворешната средина со користење на рецепторите за затегнување во мускулите за да создаде затегната позиција на целиот мускулен систем.

Oвој систем делува несвесно. Ние не треба да мислиме за нашите движења или за нивната корекција. Што е најважно, телото може да се научи да се држи исправено користејќи ја оваа т.н. невронска комуникација.

Подобрете го вашиот приватен и професионален живот

Затоа што оваа технологија е неинвазивна, појасот можете да го носите во секое време на секое место. Благодарение на тенкиот и удобен дизајн, ќе заборавите дека воопшто го носите!

Големина на Wellneo Biofeedbac појасот (56 до 140см.) кога ќе се растегне.

Дополнителни информации

Што е Wellneo Biofeedbac?

 • Помага при намалување на нелагодноста во грбот
 • Превенира понатамошно искривување
 • Го подобрува телесното држење
 • Неинвазивен/ без извор на дополнителна енергија
 • Клинички докажан
 • Развиен во В.Британија
 • Патент на специјализирани вградени сензорни перничиња

Wellneo Biofeedbac Придобивки:

 • Патентирана технологија
 • Таргетира проблеми со грбот
 • Ги неутрализира болките
 • Го подобрува држењето на телото
 • Ослободува од болките во грбот
 • Превенира мускулни оштетувања на грбот
 • Го намалува притисокот врз мускулите

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star