Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Wellneo Vital Апарат за циркулација и виталност

Photo
Видео
-50%

Wellneo Circulation Vital масажерот ја подобрува циркулацијата на крвта, ги ослободува изморените мускули и ја намалува болката. Овој масажер обезбедува електромускулна стимулација како и мануелна масажа на стапалата. Тој има 10 програми, 40 нивоа на интензитет за секоја програма, како и 2 канали за различни типови на мускули.

Wellneo Vital Апарат за циркулација и виталност

Редовна цена: 7.990,00 ден.


Специјална цена: 3.990,00 ден.

Залиха: 7
Јавете ни се на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Wellneo Circulation Vital масажерот ја подобрува циркулацијата на крвта, ги ослободува изморените мускули и ја намалува болката. Овој масажер обезбедува електромускулна стимулација како и мануелна масажа на стапалата. Тој има 10 програми, 40 нивоа на интензитет за секоја програма, како и 2 канали за различни типови на мускули.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Почувствувајте ги благодетите на доброто здравје

Врз основа на старата кинеска акупунктура, Wellneo Circulation Vital користи потврдена и тестирана електро-мускулна стимулација (EMS) за нежно активирање на нервните завршетоци на табаните, обезбедувајќи ефикасно ослободување од болката и подобрување на здравјето на целото тело. Почувствувајте ги благодетите од доброто здравје:

  • Ја подобрува циркулацијата на крвта
  • Помага во намалување на болката во нозете и стапалата
  • Ги ослободува мускулите на нозете
  • Ве релаксира и го намалува нивото на стрес
  • Ја зголемува природната моќ на вашето тело за заздравување
  • Корисен е за постоперативна рехабилитација и намалување на болките

Уживајте додека читате или гледате телевизија

Simple to use and operate, Wellneo Circulation Vital масажерот е едноставен за употреба и многу брзо може да стане дел од вашето секојдневие, додека гледате телевизија, читате книга, слушате радио или седите на работната маса.

7 големи прекинувачи на контролната табла со кои можете да управувате со прстите на нозете. Функциите гледајте ги на ЛЦД дисплејот со сино светло во позадина.

Носете го со вас секаде, во секое време

Wellneo Circulation Vital може да работи и на батерии и има практична рачка за едноставно пренесување.

Одберете помеѓу 10 програми и 40 нивоа по програма

Wellneo Circulation Vital има 10 програми со 40 нивоа по програма и 2 канали за различни видови на мускули. Во комплетот добивате 2 ролери за масажа во различни големини.

Гел перничиња за намалување на болката за масажа и релаксација на целото тело

Во комплетот добивате и 4 дополнителни перничиња со електроди кои ви овозможуваат да уживате во третманот на другите делови на вашето тело. Користете ги на грбот, рацете, стомакот, колковите, рамената и друго.

Како функционира

Рефлексологијата на стапалото, или зонската терапија, се однесува на нанесување на фокусиран притисок на определени рефлексни точки кои се лоцирани на стапалото.

Затоа што рефлектните точки (или нервните зони) се оптегаат од стапалата до врвот на главата - опфаќајќи ги сите витални органи - тие се однесуваат на други делови од телото и делуваат во правец на лекување и заштита од болести.

Нежна и тестирана електро-мускулна стимулација

Wellneo Circulation Vital ви обезбедува ефикасна масажа со електро-мускулна стимулација (EMS) која ги стимулира рефлексните зони, нервите, точките за акупунктура и капиларите со цел релаксирање на телото, намалување на стресот, подобра циркулација и враќање на телото во природна состојба на баланс - целосно подобрувајќи го квалитетот на вашиот живот.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality