Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Winter Boots high Женски Зимски чизми

Winter Boots high Женски Зимски чизми Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Winter Boots high Женски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots high Женски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots high Женски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots high Женски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots high Женски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots high Женски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots high Женски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots high Женски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots high Женски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots high Женски Зимски чизми Walkmaxx
-60%
Walkmaxx Winter Boots high Женски Зимски чизми

SKU: 99-1000042380

Не дозволувајте зимата и ладното време да ве спречат од уживањето во долгите прошетки! Доживејте неверојатно искуство во пешачењето со исклучително топлите и удобни Вокмакс фитнес чизми и уживајте во секој чекор.

Специјална понуда на зимски чизми со ПОПУСТ!

Walkmaxx Winter Boots high Женски Зимски чизми

Редовна цена: 4.990,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Детали за производот

Посебно удобни за постари лица

Вокмакс зимските чизми се соодветни за сите кои сакаат да останат во форма со пешачење во текот на зимските месеци. Специјалните карактеристики на Вокмакс зимските чизми ги прават посебни па затоа тие се препорачуваат за постари лица кои се физички активни и кои сакаат да:

 • Пешачат што е можно полесно.
 • Да ја намалат болката во грбот и нозете.
 • Да уживаат во исклучителна удобност.
 • Да ги намалат болките од уморните нозе и плускавците.

Поголем дел од корисниците на Вокмакс се многу задоволни и би ги препорачале на други лица.

Најголемата удобност за вашите стапала!

Вокмакс зимските чизми им нудат исклучителна удобност на вашите стапала со својот специјално дизајниран заоблен ѓон кој ги активира мускулите на задникот и нозете. Веруваме дека ќе ги сакате поради:

 • Соодветната поставеност на стапалата и цврстото држење на зголобовите.
 • Линијата од лажно крзно која нуди екстремна удобност и топлина.
 • Ѓон направен од ЕВА гума за лесен чекор.
 • Патент за лесно облекување.
 • Нелизгачко дно за безбеден и сигурен чекор.

Се активираат повеќе мускули

Дизајнирани за да го подобрат вашиот живот, така што вие ќе го промените начинот на кој чекорите. Вокмакс има специјален заоблен ѓон кој ви помага за соодветна поставеност на стапалото додека пешачите и ја зголемува работата на мускулите со цел побрзо намалување на килограмите.

Имате чувство дека чекорите боси

Ќе почувствувате како вашите стапала пропаѓаат со секој чекор, се виткаат напред и целата тежина се пренесува на вашите стапала. Исто како да одите боси!

Подеднакво распределена тежина

Природното виткање на стапалото рамномерно ја распределува тежината за да нема притисок на стапалата, колковите, грбот и долниот дел од грбот. Ова ви помага за соодветен баланс и поставеност, а како резултат на тоа вие ќе имате поцврсти нозе, задник и стомачни мускули.

Максимална отпорност на ветер со специјалниот слој

Слојот за максимална заштита го штити горниот дел од чевлите и тие се отпорни на дамки.

Нелизгачки ѓон за безбедни и удобни чекори

Вокмакс зимските чизми се специјално дизајнирани со безбедно нелизгачко дно, така што вие ќе бидете безбедни додека чекорите. Широките шарки имаат нелизгачки карактеристики, а задниот дел ќе ви овозможи лесно да застанувате на удолници. Сигурни сме дека ќе ви се допадне и тоа што нема да се заглавуваат камчиња или пак кал во вашите чевли.

Најголемата удобност за вашите стапала!

Вокмакс зимските чизми им нудат исклучителна удобност на вашите стапала со својот специјално дизајниран заоблен ѓон кој ги активира мускулите на задникот и нозете. Веруваме дека ќе ги сакате поради:

 • Соодветната поставеност на стапалата и цврстото држење на зголобовите.
 • Линијата од лажно крзно која нуди екстремна удобност и топлина.
 • Ѓон направен од ЕВА гума за лесен чекор.
 • Патент за лесно облекување.
 • Нелизгачко дно за безбеден и сигурен чекор.

Се активираат повеќе мускули

Дизајнирани за да го подобрат вашиот живот, така што вие ќе го промените начинот на кој чекорите. Вокмакс има специјален заоблен ѓон кој ви помага за соодветна поставеност на стапалото додека пешачите и ја зголемува работата на мускулите со цел побрзо намалување на килограмите.

Имате чувство дека чекорите боси

Ќе почувствувате како вашите стапала пропаѓаат со секој чекор, се виткаат напред и целата тежина се пренесува на вашите стапала. Исто како да одите боси!

Подеднакво распределена тежина

Природното виткање на стапалото рамномерно ја распределува тежината за да нема притисок на стапалата, колковите, грбот и долниот дел од грбот. Ова ви помага за соодветен баланс и поставеност, а како резултат на тоа вие ќе имате поцврсти нозе, задник и стомачни мускули.

Максимална отпорност на ветер со специјалниот слој

Слојот за максимална заштита го штити горниот дел од чевлите.

Нелизгачки ѓон за безбедни и удобни чекори

Вокмакс зимските чизми се специјално дизајнирани со безбедно нелизгачко дно, така што вие ќе бидете безбедни додека чекорите. Широките шарки имаат нелизгачки карактеристики, а задниот дел ќе ви овозможи лесно да застанувате на удолници. Сигурни сме дека ќе ви се допадне и тоа што нема да се заглавуваат камчиња или пак кал во вашите чевли.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики отпорни на вода и ветер
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 37-41
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка