Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
-56%
 • Секојдневни летни обувки кои ќе ги тонираат вашите мускули и ќе ве заштитат
 • Нов заоблен ѓон кој ја зголемува активноста на телото.
 • Екстремно удобни, проветрени и лесни.
 • Антибактериска заштита против непријатни миризби.
 • Велко ленти.
Walkmaxx Pure Женски папучи

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 1.090,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
 • Секојдневни летни обувки кои ќе ги тонираат вашите мускули и ќе ве заштитат
 • Нов заоблен ѓон кој ја зголемува активноста на телото.
 • Екстремно удобни, проветрени и лесни.
 • Антибактериска заштита против непријатни миризби.
 • Велко ленти.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во секој чекор

Walkmaxx останаа верни на својата традиција, па така новите Walkmaxx Pure папучи за жени се безбедни, фунцкионални и неверојатно удобни. Не е важно дали ќе одите на кратка или долгра прошетка, овие обувки ќе ги импресионираат сите.

 • Ѓонот е направен од ЕВА + ТРП гума за максимална флексибилност.
 • Влошката е анатомски дизајнирана за поголема стабилност и активација на телото.
 • Нелизгачко дно за поддршка на зглобовите и максимална безбедност и удобност за време на пешачењето.
 • Уживајте во максимална удобност и проветреност поради големите ременчиња кои се направени од мека ПУ кожа.

Антибактериски третман кој ве штити од бактерии

Исто така новите Pure сандали имаат антибактериски третман кој ги штити вашите стапала од бактерии. Покрај тоа бактериите и потењето на стапалата предизвикуваат непријатни миризби, па затоа антибактерискиот третман е тука за да ви помогне.

Помал притисок за поздрави стапала

Walkmaxx обувките го намалуваат притисокот во стапалата. Рамномерно ја распределуваат тежината и го намалуваат притисокот, а вие имате чувство дека чекорите боси.

Бидејќи деловите со највисока точка на притисок се поврзани со сериозни проблеми, малиот притисок е многу важен за целосното здравје на стапалата.

Walkmaxx обувките се функционални и за разлика од другите чевли тие ги активираат мускулите и вие вежбате додека ги носите. Тие исто така ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Голем притисок

Класичен рамен ѓон

Мал притисок

Walkmaxx заоблен ѓон

Имаат специјални карактеристики кои ќе ви помогнат да ги тонирате мускулите

Заоблениот ѓон е најнова иновација и решение кое ќе ви помогне природно да чекорите. Го поттикнува природното виткање на стапалото и рамномерно го распределува притисокот од зглобовите и го пренесува на мускулите со што се тие се поактивни, поставеноста на телото е подобрена, болката во грбот и зглобовите е намалена и циркулацијата е подобрена.

Заоблениот ѓон е направен од квалитетни материјали кои дополнително го апсорбираат притисокот од чекорењето, ја зголемуваат удобноста и долготрајноста.

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон рамномерно ја распределува телесната тежина и притисокот на колената, петите и долниот дел од грбот, спречува болки и овозможува правилно движење и поставеност на телото. Вие ќе имате чувство дека чекорите боси, ќе чекорите правилно и ќе ја спречите појавата на деформитети.

 • 1 Се намалува болката во половината
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува стресот на колената
 • 4 Го намалува чувството на „тешки“ нозе
 • 5 Го намалува отокот на стапалата
1 2 3 4 5

Заоблен ѓон и антибактериски третман за поздрави стапала.

 • Заоблениот ѓон ги активира мускулите и вие ќе се чувствувате подобро

 • Рамномерно распределената телесна тежина ја подобрува поставеноста на телото така што ве ослободува од притисокот во зглобовите

 • Чувство како да одите боси

 • Тие се многу лесни па затоа оние кои ги носат ќе можат да бидат активни подолго време

 • Антибактериски третман кој елиминира 99,9% од бактериите и со тоа создава свежа и удобна средина за вашите стапала

 • Лесно се облекуваат

Соодветни за:

Новата линија на Walkmaxx - Pure има антибактериски третман кој ќе ја спречи појавата на бактерии и непријатни миризби. Покрај тоа, славниот ѓон на Walkmaxx обувките нуди зголемена удобност и чувство дека одите боси. Посебно соодветна за лица кои имаат проблем со потењето на стапалата или лица кои долго време ги носат своите чевли.

Овие чевли се создадени за оние кои

 • Сакаат да ја спречат појавата на бактерии и непријатни миризби
 • Бараат отворени чевли низ кои циркулира воздух
 • Квалитетни и долготрајни чевли
 • Кои сакаат чевли кои нудат чувство дека чекорите боси
Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои беж, бела, морнарско сина
Достапни големини 40-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер, ЕВА гума
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) ПУ кожа

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality