Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Safewalker Нелизгачки чизми

Safewalker Нелизгачки чизми Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Safewalker Нелизгачки чизми Walkmaxx Safewalker Нелизгачки чизми Walkmaxx Safewalker Нелизгачки чизми Walkmaxx Safewalker Нелизгачки чизми Walkmaxx Safewalker Нелизгачки чизми Walkmaxx Safewalker Нелизгачки чизми Walkmaxx Safewalker Нелизгачки чизми Walkmaxx Safewalker Нелизгачки чизми Walkmaxx
-50%
Walkmaxx Safewalker Нелизгачки чизми

SKU: 99-1000032659

Неверојатно удобни, топли зимски чизми со изолирана внатрешност и водоотпорна горна облога.

Нелизгачки, дебел, рапав ѓон изработен од лесна гума со внатрешност од акрилни влакна и интегрирани запци - идеални за лизгава замрзната површина.

Практични, лесно прилагодливи лепенки.

Walkmaxx Safewalker Нелизгачки чизми
Табела на големини

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.495,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Со нелизгачките Вокмакс чизми до безбеден чекор!

Само најдоброто е доволно

Се прашувате како ќе стигнете безбедно до работа, на пазар или на лекар кога надвор температурите се под нулата и сите улици се замрзнати? Се плашите дека може да паднете? А што кога ќе мора да стигнете дома што е можно побрзо? Опуштете се и дозволете им на најновите нелизгачки чизми од Вокмакс да ве заштитат. Тие се неверојатно удобни и секогаш безбедни - дури и на замрзната површина!

Заштита

Овие неверојатно топли чизми се специјално дизајнирани за екстремни временски услови и ви нудат висока заштита од студ. Сепак, интегрираните запци се идеални за безбедно чекорење по лизгави, замрзнати патишта прекриени со снег.

Со само еден потег до дополнителна стабилност

Навистина е многу лесно. Само извадете ги металните запци и чекорете стабилно и безбедно!

Забелешка: Овие чизми немаат заоблен ѓон!

Неколку причини зашто Вокмакс нелизгачките чизми се идеален избор

Лизгањето и паѓањето на мраз е многу болно и често може да направи да се засрамите. Еве како овие нелизгачки чизми ќе ви помогнат тоа веќе никогаш да не се случи:

 • Нивната неверојатно удобна, топла, изолирана внатрешност и водоотпорна надворешна обвивка ви дозволуваат да се ослободите и да чекорите посамоуверено.
 • Запците можат многу лесно да се отворат во услови на мраз и да везаштитат од лизгање.
 • Практичните лепенки ги прават овие чизми навистина удобни.

Подобар и поздрав животен стил со секој чекор

Придобивките од овие нелизгачки чизми од Вокмакс вбројуваат и:

 • Неверојатно топли чизми со изолирана внатрешност и запци кои се вградени во ѓонот на секоја чизма.
 • Нивната прилагодливост значи дека овие чизми се соодветни за секој вид на терен.
 • Едноставно извадете ги металните запци и чекорете безбедно и самоуверено!

 

Дизајнирани за да бидат удобни, безбедни и модерни

Во ѓонот на овие чизми има интегрирани запци кои многу лесно се вадат за дополнителна безбедност кога се движите по мраз. Ѓонот е направен од нелизгачка, дебела, рапава гума која е многу лесна.

Внатрешноста на ѓонот е направена од акрилни влакна; топлата изолирана внатрешност е прилагодена за да се чувствувате удобно.

Горната облога е водоотпорна, додека пак практичните лепенки ги прават овие чизми едноставни за облекување и соблекување. Почувствувајте ги сите придобивки на модерната технологија вметната во функционалниот дизајн, кој идеално се комбинира со речиси секој вид на гардероба.

Достапни во следните величини: 36-42. Овие чизми можете да ги нарачате во црна и беж боја.

*Цена на Нелизгачките чизми за Клуб 5* купувачи - 2.490 ден.

Нелизгачките чизми од Вокмакс се идеални за луѓе од сите возрасти, и во случај на:

 • Одење во продавница кога улиците се замрзнати
 • Одење на работа
 • Прошетки во природа

 

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики со вградени запци против лизгање, излорана внатрешност и водоотпорна горна облога, прилагодливи лепенки
Достапни бои беж, црна
Достапни големини 36-42

Рецензии од купувачи 1 рецензии

1 производ(и)

5

1 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка

Review by Магде

02.5.2017

magdeminov@gmail.com
Неверојатни! Живеам на високо место, ми овозможија движење за 100% побезбено од претходно. Пред да ги купам излегував од дома половина час порано од потребното!

1 производ(и)