Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Домашни папучи

Домашни папучи Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Домашни папучи Walkmaxx Домашни папучи Walkmaxx Домашни папучи Walkmaxx Домашни папучи Walkmaxx Домашни папучи Walkmaxx Домашни папучи Walkmaxx Домашни папучи Walkmaxx
Walkmaxx Домашни папучи

SKU: 99-1000000105

 • Удобни домашни папучи кои ќе ви овозможат подобро телесно држење и ќе го коригираат начинот на кој одите, за поздрав `рбет
 • Ги тонираат сите мускули во телото и можат да ја намалат телесната тежина
Табела на големини

* Задолжителни полиња

Од 1.790,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот
Главни придобивки од Walkmaxx домашните папучи:
 • за сите возрасти, перфектни за постарите исто така
 • еден модел за жени и мажи
 • може да се користат во домот и надвор
 • одлични за луѓе со рамни стапала
 • за луѓе со болки во колената и грбот
 • за секој што сака да ги тонира своите мускули
 • за оние што сакаат да го подобра своето телесно држење
 • за оние што сакаат да се опорават после повреда или болест

*Цената со Клуб 5* изнесува 1490 денари.

Тонирајте ги вашите мускули дома со Walkmaxx папучите

Луѓето нормално не обрнуваат внимание какви папучи носат во својот дом. Единствените потреби се папучите да бидат комотни, меки и топли. Сепак, домашните папучи можат да бидат и многу повеќе од тоа!

Walkmaxx се дизајнирани домашни папучи со иновативно и тие:

 • ќе го подобрат вашиот начин на одење
 • ќе ви помогнат да станете фит со едноставно носење низ домот
 • ќе ги тонираат вашите мускули и
 • ќе го подобрат вашето телесно држење!

Јадрото со 4 слоја поттикнува поприродно одење, што придонесува за вашата благосостојба и витка фигура.

Иновативни домашни папучи со дизајнирано јадро кое го намалува притисокот на вашите зглобови

Домашните папучи Walkmaxx се разликуваат од останатите папучи поради нивната заобленост и меко јадро, во кое нежно пропаѓате со секој чекор.

Тоа е слично како да одите боси по песок – ќе почувствувате дека губите баланс на почеток, но вие потсвесно пробувате да го одржите, па така со секој чекор:

 • петицата пропаѓа во површината и го апсорбира стресот што обично се пренесува на `рбетот,
 • тежината е распределена од петицата до центарот на стапалото,
 • и потоа едноставно се движите напред со помош на прстите на нозете.

Едноставно занишајте се со секој чекор и ослободете ги вашите стапала како да чекорите боси по песок. Веќе е добро познато дека таквото чекорење е најздравиот, најприродниот и најпрепорачаниот начин за нашата анатомија, кој има благотворно дејство врз телото и здравјето.

Намалете ги масните наслаги на вашето тело со обично чекорење низ домот, без посебен напор

Домашните папучи Walkmaxx исто така ќе ви помогнат да ги тонирате вашите мускули. Заобленото јадро го пренесува притисокот од чекорењето до мускулите низ целото тело и еднакво ја редистрибуира тежината на телото до вашите нозе, зглобови, грб и колкови.

На овој начин, автоматски согорувате повеќе калории кога чекорите и ќе ги користите вашите мускули поинтензивно. Исто така, ќе почувстувате и други позитивни ефекти:

 • ќе ги тонирате мускулите на грбот,
 • ќе ја подобрите циркулацијата на крвта,
 • ќе ги тонирате абдоминалните мускули,
 • ќе го тонирате задниот дел од телото и ќе согорите повеќе калории, што значи и намалување на телесната тежина.

Walkmaxx домашните папучи ќе ви помогнат да ги тонирате вашите мускули, и ќе ослабите едноставно со секојдневните домашни обврски без дополнителен напор.

Домашните папучи Walkmaxx се идеални за луѓе кои имаат проблем со рамни стапала.

Постојаната употреба може да помогне да се зацврстат мускулите на стапалата и да ја поттикне природната позиција на стапалото.

Ќе почувствувате придобивки од иновативното јадро на папучите:

 • ќе искусите помалку болка во зглобовите и нозете,
 • стоењето ќе стане подносливо
 • телесното држење ќе се подобри.
Природното одење значи дека ќе одите исправено

Природниот начин на одење значи дека нема да се подгрбавувате. Штом ги облечете домашните папучи, ќе почувстувате разлика во држењето бидејќи:

 • автоматски ќе заземете оптимална поза на држење
 • ќе го исправите `рбетот
 • ќе ги подигнете градите и ќе ги исправите рамената
 • мускулите на нозете ќе бидат во контракција и
 • ќе го намалите притисокот на грбот

Вашето одење веднаш ќе стане поздраво бидејќи ќе започнете да чекорите со оптимално, здраво и природно телесно држење благодарение на Walkmaxx домашните папучи.

Можат да се користат и надвор

Можете да ги носите домашните папучи Walkmaxx и надвор бидејќи имаат гумен слој.

Со Walkmaxx линијата обувки нема просторно ограничување: можете да внимавате ба вашата фигура каде сакате и кога сакате. Без разлика дали сте дома и правите ручек, миете садови или можеби го уредувате дворот или пак го шетате кучето, со Walkmaxx ќе ги тонирате грбот и нозете без замор и скапи фитнес центри.

Со домашните папучи Walkmaxx можете да кажете збогум на лошото телесно држење, масните наслаги и болките во зглобовите.

Нарачајте ги вашите удоби, меки и топли домашни папучи Walkmaxx денес или подарете им на вашите најблиски. Тие ќе го ценат тоа!

Напомена: Крајниот резултат може да варира.

*Цената со Клуб 5* изнесува 1490 денари.

Меки како да чекорите боси на песочна плажа

Walkmaxx домашните папучи се направени од квалитетни долготрајни материјали кои ќе траат низ години удобна употреба.

Јадрото е составено од 4 различни слоеви кои гарантираат максимална поддршка и удобност:

*Цената со Клуб 5* изнесува 1490 денари.

Технички карактеристики
Достапни бои боја на кожа, сива
Достапни големини 37-45
Заоблен ѓон Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка