Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx сандали со кристали

Сандали со кристали Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx Сандали со кристали Walkmaxx
-50%
Walkmaxx сандали со кристали

SKU: 99-1000000107

Ќе одите исправени, стапалата и нозете ќе Ве болат помалку и ќе ги чувствувате бутните мускули, затоа што ќе ги тонирате.

Табела на големини

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот
Модерни и стилски сандали со кристали, достапни во 3 бои: црна, тиркиз и виолетова.
 • лесни сандали со гламурозни кристали
 • иновативен ѓон кој е дизајниран за да ви овозможи природно држење
 • чувство како да одите боси по песочна плажа
 • согорувате калории со секој чекор
 • помагаат во тонирање на мускулите
 • ја подобруваат циркулацијата на крвта
 • помагат во намалување на болките во грбот и зглобовите
 • достапни во повеќе димензии 36 – 42
 • модерни бои: црна, бела, розова, тиркиз и виолетова.

Цената со Клуб 5* изнесува 1690 денари.

Бидете модерни, активирајте го Вашето тело и слабејте побрзо со спортските сандали со кристали.

Комбинирањето на модата и вежбањето може да претставував вистинска потешкотија. Не и со сандалите Walkmaxx со кристали.

Можете да изгледате модерно, да додадете гламур во својот живот и сепак:

 • да ги тонирате мускулите и да ја зголемите потрошувачката на калории
 • полесно да ја намалите телесната тежина, без пренапорни тренинзи, одење во теретана или строги диети
 • да го подобрите природниот став на телото
 • да спречите појава на болки во грбот и зглобовите
 • да се ослободите од вишокот масни наслаги; и
 • да стигнете до поатрактивни нозе и задник!

Ѓонот со четири слоја го поттикнува природниот начин на одење и на тој начин придонесува за Вашата благосостојба и Ви отвара пат до повитка става.

Како функционираат сандалите Walkmaxx?

Заоблениот, нерамен ѓон, којшто ги прави сандалите специјални, Ви дава чувство на блага нестабилност, како да стоите на песок. Штом ќе ги облечете сандалите и ќе започнете да одите, буквално ќе се чувствувате како да одите боси по песок.

Докажано е дека таквиот начин на одење е најздравиот, најприродниот и најсоодветниот за нашата анатомија. Дополнително има и други благопријатни ефекти на нашето тело и на здравјето.

Совршени се за патници, туристи, спортисти и ентузијасти што сакаат рекреација

Доколку барате меки, удобни обувки за истражување на светот, шетање низ нови градови или пак планинарење по околните планини, сандалите Walkmaxx се совршени за Вас.

Ќе одите исправени, стапалата и нозете ќе Ве болат помалку и ќе ги чувствувате бутните мускули, затоа што ќе ги тонирате.

Купете си сандали Walkmaxx уште денес и уживајте во поенергичните прошетки!

Напомена: Крајниот резултат може да варира.

Цената со Клуб 5* изнесува 1690 денари.

Како да одите боси по песочна плажа – а сепак ќе изгледате модерно!

Штом ќе ги облечете сандалите Walkmaxx, ќе забележите дека одите поинаку. Со секој чекор прво благо ќе се навалите нанапред, а потоа и наназад и петата ќе се спушти пониско во мекиот ѓон.

Ова е тајната на овој револуционерен изум: петата слободно пропаѓа во ѓонот и мускулите се напрегаат. Поточно:

 • петата пропаѓа во површината и го апсорбира шокот што вообичаено би се префрлил на ’рбетот
 • тежината се прераспределува од петата на средината од стапалото
 • и потоа едноставно се придвижувате нанапред со помош на прстите.

Се навалувате со секој следен чекор и благо ги извиткувате стапалата, како да одите боси. Овој тип на одење уште се нарекува и природно одење, со оглед на тоа што го поттикнува најприродното чувство: босоного одење, коешто исто така е и најздраво.

Со сандалите Walkmaxx Вашиот изглед ќе има двојна корист од пешачењето.

Пешачењето има позитивни ефекти врз здравјето и благосостојбата. Со сандалите Walkmaxx можете да извлечете уште повеќе!

Иновативниот заоблен ѓон Ви помага да ги тонирате мускулите, особено мускулите на нозете. Заоблениот ѓон го прераспределува притисокот од одењето врз мускулите од целото тело, а мускулите конзумираат најмногу калории.

Автоматски ќе согорувате повеќе калории додека одите со оглед на тоа што ќе ги користите мускулите поинтензивно. Исто така ќе искусите и други позитивни ефекти:

 • ќе ги тонирате грбните мускули
 • ќе ја подобрите циркулацијата
 • ќе ги тонирате стомачните мускули
 • ќе ги тонирате задникот и бутовите; и
 • ќе согорувате повеќе калории и на тој начин ќе ја намалите телесната тежина.

Со сандалите Walkmaxx ќе го подобрите телесниот тонус, природниот телесен став и благосостојбата, а истовремено ќе ја намалите телесната тежина!

До 30 проценти поголем предизвик за мускулите од вообичаено

Мускулната активност се зголемува поради специјалниот дизајн на обувките и последователниот пренос на тежината од зглобовите на мускулите. Споредено со нормалните обувки, мускулната активност се зголемува и до 30 проценти кога ги корситите сандалите Walkmaxx, со специјален акцент на грбните и бутните мускули и листовите.

Без разлика дали сте излезени на купување, го шетате кучето или пак одите на работа: можете да направите повеќе за Вашето тело со секој следен чекор. Колку почесто ги носите, резултатите ќе бидат позабележливи.

Цената со Клуб 5* изнесува 1690 денари.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики сваровски кристали
Достапни бои бела, пурпурна, розева, тиркизна, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Други материјали

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка