Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Pure Style машки патики

Pure Style машки патики Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
cipele walkmaxx cipele muške muške cipele style muške cipele style pure muške cipele pure style cipele prozračne cipele za muškarce walkmaxx walkmaxx cipele walkmaxx muške cipele
Walkmaxx Pure Style машки патики

SKU: 99-1000068675

Walkmaxx Pure машките патики се дизајнирани за максимална удобност, проток на воздух кој спречува потење на стапалата и ширење на непријатна миризба. Тие имаат безременски класичен дизајн.
Специјална роденденска понуда со попуст од 40% за сите Клуб 5* купувачи!
Walkmaxx Pure Style машки патики
Табела на големини

* Задолжителни полиња

Залиха: 4
Од 3.290,00 ден. До
1.990,00 ден. Клуб 5*
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Удобност и свежина на стапалата

Walkmaxx Pure машките патики се дизајнирани за максимална удобност, проток на воздух кој спречува потење на стапалата и ширење на непријатна миризба. Тие имаат безременски класичен дизајн.

 • Нелизгачкиот ѓон ви нуди стабилност на различни површини
 • Заоблениот ѓон гарантира удобност при движењето
 • Класичниот, безвременски дизајн овозможува секогаш да изгледате одлично
 

Висок притисок

Стандарден ѓон

 

Низок притисок

Заоблен ѓон

 

Го намалува притисокот на зглобовите

Обувките од Вокмакс го намалуваат притисокот од стапалата. Тие помагаат во подеднаква дистрибуција на телесната тежина и намалување на вкупниот притисок. 

Деловите од стапалото ссе директно поврзани со здравствени проблеми во телото како што се чиревите.

Овие патики се функционални - за разлика од конвенционалните обувки, затоа што ги активираат мускулите и ја подобруваат циркулацијата.

Микс од лесни материјали и нов подобрен изглед

Walkmaxx Pure патиките се направени со зајакнат ѓон и нов микс од лесни материјали кои ви даваат поголема удобност и стабилност.

 • Флексибилен, лесен и долготраен ѓон направен од ЕВА + ТПР гума.
 • Нелизгачко дно за ваша безбедност.
 • Перфорирана конструкција како идеално решение за оние кои имаат проблем со потење на стапалата.
 
1 2 3 4 5 6 7
 

Материјал:

 • 1 горен дел од полиуретан
 • 2 внатрешност од текстил
 • 3 перфорирана ЕВА внатрешност
 • 4 перфорирана ЕВА влошка
 • 5 најлон
 • 6 внатрешност од полиуретан
 • 7 нелизгачки гумен ѓон
Дополнителни информации
 

Нелизгачки ѓон

 • 1 цик-цак дезен за пдобро триење и заштита од лизгање.
 • 2 округол дезен во делот кај петата кој има моќ на вакуум за поголема стабилност. 
 • 3 издадени отвори кои ја оттурнуваат водата постабилен чекор.
 
1 2 3

Гумен ѓон

1 2 3 4 5
 

Како функционира?

Заоблениот ѓон го намалува притисокот од зглобовите, распоредувајќи ја подеднакво телесната тежина.

 • 1 Ја намалува болката во долниот дел од грбот
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го минимизира притисокот на колената
 • 4 Го намалува отокот на нозете

 

Заоблен ѓон и можност за стапалото да дише

   

Телесната тежина подеднакво се распределува за да ја намали болката во грбот и зглобовите

Природниот начин на одење во чевлите на Вокмакс и подеднаквата распределба на тежината, придонесува кон значително намалување на болките во грбот и зглобовите.

g.

 

Оригиналниот заоблен ѓон од Вокамакс ја зголемува активацијата на мускулите

Заоблениот ѓон ги активира мускулите на задникот и нозете - кои пак можат да придонесат за зајакнување на мускулите на бутовите и абдоменот.

 

Се чувствувате како да сте боси

Флексибилниот ѓон на Вокмакс прави да се чувствувате како да чекорите боси по мек песок.

   

Бидете активни подолго и имајте лесни чекори

Со овие чевли ќе можете да бидете активни и подолг временски период.

 

Едноставно облекување

ВОКМАКС чевлите се многу едноставни за облекување.

 

Нелизгачки ѓон

Вака дизајнираниот ѓон ви помага да чекорите побезбедно.

Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 40-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали, Текстил
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Други материјали, Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка