Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Walkmaxx Pure Елегантни женски сандали 2.0

-67%

Walkmaxx Pure елегантните женски сандали 2.0 се удобен, здрав избор за вашите стапала. Тие имаат елегантен изглед и се соодветни за речиси секоја пригода, како што се прослави или формални состаноци. Антибактериската заштита ги прави одлични за оние кои бараат удобност, елеганција и чекорење без болка. Достапни се во 4 бои, па вие ќе можете да ги вклопите со вашата летна гардероба.

Walkmaxx Pure Елегантни женски сандали 2.0

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Walkmaxx Pure елегантните женски сандали 2.0 се удобен, здрав избор за вашите стапала. Тие имаат елегантен изглед и се соодветни за речиси секоја пригода, како што се прослави или формални состаноци. Антибактериската заштита ги прави одлични за оние кои бараат удобност, елеганција и чекорење без болка. Достапни се во 4 бои, па вие ќе можете да ги вклопите со вашата летна гардероба.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 

Величини

Должина на стапалото

(см)

PURE SANDALS ELEGANT WOMEN 2.0 36 23,8
37 24,5
38 25,2
39 25,8
40 26,5
41 27,2
42 27,8
 

Елегантни сандали кои ви нудат удобност во одењето

Walkmaxx Pure елегантните женски сандали 2.0 ви нудат удобност во одењето благодарение на заоблениот ѓон и внимателно дизајнираните ленти кои наместо лепенка имаат метална тока која им дава елеганција за специјални пригоди. 

 • Удобен, здрав и елегантен избор
 • Антибактериска заштита
 • Дишат
 • Достапни во 4 бои.

Тие се неверојатно удобни летни обувки, не се лизгаат, имаат заоблен ѓон  и се елегантни за сите формални пригоди.

Овие сандали се соодветни за:

 • оние кои сакаат летни сандали кои се комбинација на удобност и елеганција
 • оние кои патат од проблеми со стапалата
 • оние кои сакаат да чекорат на природен начин, без болки и притисок во зглобовите и грбот

Придобивки на walkmaxx обувките:

 • Еднакво дистрибуирана телесна тежина.

 • Заоблен ѓон.

 • Чувство како да чекорите боси.

 • Лесни.

 • Антибактериски третман

  Антибактерискиот третман елиминира 99,9% од бактериите, обезбедувајќи ви свежа и удобна подлога за стапалата. 

Антибактериски третман кој штити од бактерии

Новите Pure сандали имаат антибактериски третман кои ги штити вашите стапала од бактерии и непријатни мириси.

Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои silver, златна, сина, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон термопластична гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, најлон, полиуретан (ПУ)
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality