Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Winter Boots Женски ниски Зимски чизми

Winter Boots Женски ниски Зимски чизми Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Winter Boots Женски ниски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots Женски ниски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots Женски ниски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots Женски ниски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots Женски ниски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots Женски ниски Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots Женски ниски Зимски чизми Walkmaxx
-60%
Walkmaxx Winter Boots Женски ниски Зимски чизми

SKU: 99-1000042379

Не дозволувајте студеното време да ве спречи да бидете физички активни. Ако сакате да пешачите и цела година да бидете во форма, тогаш инвестирањето во удобните и долготрајни Вокмакс обувки е одличен избор. Ќе уживате во секој чекор.

Специјална понуда на зимски чизми со ПОПУСТ!

Табела на големини

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 4.990,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

За секоја жена која сака да биде физички активна

Ако сакате да пешачите и да бидете во форма, Вокмакс зимските чизми се одличен избор. Со своите специјални карактеристики Вокмакс обувките посебно се препорачуваат за постари лица кои се физички активни и сакаат да:

 • Пешачат што е можно полесно.
 • Да ја намалат болката во грбот и нозете.
 • Да уживаат во исклучителна удобност.
 • Да ги намалат болките од уморните нозе и плускавците.

Поголем дел од корисниците на Вокмакс се многу задоволни и би ги препорачале на други лица.

За активни жени кои сакаат удобност

Овие Вокмакс зимски чизми цврсто ќе го држат вашиот зглоб, а со лажното крзно вашите стапала секогаш ќе бидат топли. Уживајте во удобноста и безбедноста на новите Вокмакс зимски чизми со оригиналниот заоблен ѓон, кој ви нуди поголема активност на мускулите за побрзо намалување на килограмите.

 • Лажно крзно за зголемена удобност и топлина.
 • Мек и флексибилен Вокмакс ѓон направен од ЕВА гума.
 • Отпорни на ветер со одлична циркулација на воздух за исклучителна удобност и топлина.
 • Овозможуваат соодветна поставеност на стапалото и цврсто ќе го држат вашиот зглоб.
 • Лесни и едноставни за облекување.
 • Нелизгачко дно за безбеден и сигурен чекор.

Зголемена активност на мускулите за физичка активност

Дизајнирани за да го подобрат вашиот живот, така што вие ќе го промените начинот на кој чекорите. Вокмакс има специјален заоблен ѓон кој ви помага за соодветна поставеност на стапалото додека пешачите и ја зголемува работата на мускулите со цел побрзо намалување на килограмите.

Имате чувство дека чекорите боси

Што може да биде подобро од тоа да одите боси - дури и во зима! Ќе почувствувате како вашите стапала пропаѓаат со секој чекор, се виткаат напред и целата тежина се пренесува на вашите стапала. Исто како да одите боси!

Подеднакво распределена тежина

Природното виткање на стапалото рамномерно ја распределува тежината за да нема притисок на стапалата, колковите, грбот и долниот дел од грбот. Ова ви помага за соодветен баланс и поставеност, а како резултат на тоа вие ќе имате поцврсти нозе, задник и стомачни мускули.

Максимална отпорност на ветер со специјалниот слој

Слојот за максимална заштита го штити горниот дел од чевлите и тие се отпорни на дамки.

Ѓонот е отпорен на ниски температури

Благодарение на термопластичната гума вашите стапала ќе останат топли, па дури и на ниски температури. Ѓонот исто така е отпорен на абразија.

Внимателно изработено нелизгачко дно за максимална безбедност

Вокмакс зимските чизми се специјално дизајнирани и имаат безбедно нелизгачко дно, така што вие ќе бидете безбедни додека чекорите. Широките шарки имаат нелизгачки карактеристики, а задниот дел ќе ви овозможи лесно да застанувате на удолници. Сигурни сме дека ќе ви се допадне и тоа што нема да се заглавуваат камчиња или пак кал во вашите чевли.

За активни жени кои сакаат удобност

Овие Вокмакс зимски чизми цврсто ќе го држат вашиот зглоб, а со лажното крзно вашите стапала секогаш ќе бидат топли. Уживајте во удобноста и безбедноста на новите Вокмакс зимски чизми со оригиналниот заоблен ѓон, кој ви нуди поголема активност на мускулите за побрзо намалување на килограмите.

 • Лажно крзно за зголемена удобност и топлина.
 • Мек и флексибилен Вокмакс ѓон направен од ЕВА гума.
 • Отпорни на ветер со одлична циркулација на воздух за исклучителна удобност и топлина.
 • Овозможуваат соодветна поставеност на стапалото и цврсто ќе го држат вашиот зглоб.
 • Лесни и едноставни за облекување.
 • Нелизгачко дно за безбеден и сигурен чекор.

Зголемена активност на мускулите за физичка активност

Дизајнирани за да го подобрат вашиот живот, така што вие ќе го промените начинот на кој чекорите. Вокмакс има специјален заоблен ѓон кој ви помага за соодветна поставеност на стапалото додека пешачите и ја зголемува работата на мускулите со цел побрзо намалување на килограмите.

Имате чувство дека чекорите боси

Што може да биде подобро од тоа да одите боси - дури и во зима! Ќе почувствувате како вашите стапала пропаѓаат со секој чекор, се виткаат напред и целата тежина се пренесува на вашите стапала. Исто како да одите боси!

Подеднакво распределена тежина

Природното виткање на стапалото рамномерно ја распределува тежината за да нема притисок на стапалата, колковите, грбот и долниот дел од грбот. Ова ви помага за соодветен баланс и поставеност, а како резултат на тоа вие ќе имате поцврсти нозе, задник и стомачни мускули.

Максимална отпорност на ветер со специјалниот слој

Слојот за максимална заштита го штити горниот дел од чевлите и тие се отпорни на дамки.

Ѓонот е отпорен на ниски температури

Благодарение на термопластичната гума вашите стапала ќе останат топли, па дури и на ниски температури.

Внимателно изработено нелизгачко дно за максимална безбедност

Вокмакс зимските чизми се специјално дизајнирани и имаат безбедно нелизгачко дно, така што вие ќе бидете безбедни додека чекорите. Широките шарки имаат нелизгачки карактеристики, а задниот дел ќе ви овозможи лесно да застанувате на удолници. Сигурни сме дека ќе ви се допадне и тоа што нема да се заглавуваат камчиња или пак кал во вашите чевли.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики отпорни на вода и ветер
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 37-41
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка