Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење

Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење Walkmaxx
-55%
Walkmaxx Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење

SKU: 99-1000068838

Заоблениот ѓон на Walkmaxx заедно со нелизгачкото дно од гума и дополнителниот дел за заштита на вашите прсти ги прави овие патики совршени за сите кои сакаат да бидат активни. Тие нудат максимална удобност, стабилност и поддршка кои што ќе би бидат потребни за вашата следна прошетка,планинарење или пешачење.

Walkmaxx Fit Outdoor Машки Обувки за пешачење

Редовна цена: 3.990,00 ден.


Специјална цена: 1.790,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Детали за производот

Пријатели за сите ваши авантури

Walkmaxx Fit Outdoor патиките се совршени за сите оние кои сакаат да поминуваат време надвор и за оние кои сакаат да станат поактивни бидејќи тие се идеални за долги прошетки. Тие ќе ви ја дадат цела поддршка и удобност што ви се потреби за активен ден во природа.

 • Сите придобивки на заоблениот ѓон на  Walkmaxx.
 • Слојот кој е отпорен на вода ќе ги чува вашите стапала суби, додека средниот слој ќе ги апсорбира шоковите и ќе ви даде дополнителна удобност.
 • Стабилност и поддршка за безбедно чекорење и дно од нелизгалчка гума, погодни за влажно време.
 • Засилен преден дел кој ќе ги заштити вашите прсти и ќе спречи појава на плускавци.

Намален притисок во зглобовите за поздрави стапала

Walkmaxx обувките го намалуваат притисокот на стапалата. Рамномерно ја распределуваат телесната тежина, го намалуваат целосниот притисок и вие имате чувство дека чекорите боси.

Бидејќи деловите од стапалата кои чувствуваат најмногу притисок се поврзани со различни проблеми, Вокмакс ќе го намалат притисокот, а тоа е најважно за да имате здрави стапала.

Вокмакс обувките се функционални и за разлика од другите чевли тие ги активираат мускулите и вие вежбате додека ги носите. Тие исто така ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Голем притисок

Класичен рамен ѓон

Мал притисок

Walkmaxx заоблен ѓон

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон на Фит патиките рамномерно ја распределува тежината на вашето тело и го намалува притисокот во колената, петите и долниот дел од грбот и на тој начин ве ослободува од болките, а вие ќе чекорите правилно. Го поддржува правилното виткање на стапалото, спречува појава на деформитети и вие имате чувство дека чекорите боси.

 • 1 Ја намалува болката во половината
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот во колената
 • 4 Ги намалува болките во нозете
 • 5 Ја спречува појавата на потечени стапала.
1 2 3 4 5

Удобноста на Walkmaxx обувките

Walkmaxx Fit Outdoor Boots за жени се удобни, па затоа ќе се чувствувате дека одите боси на мека подлога како трева или песок.

Горниот дел има лесна мрежа која овозможува циркулација на воздух и на вашите стапала секогаш ќе им биде свежо и пријатно.

Почувствувајте ја разликата, видете ги резултатите!

Главни придобивки на Walkmaxx Fit Outdoor

 • Рамномерно распределената телесна тежина ќе ја подобри поставеноста на телото и ќе го намали притисокот во зглобовите.

  Природниот начин на чекорење обезбедува рамномерна распределеност на телесната тежина со секој чекор - нема притисок во грбот и зглобовите и со тоа се спречува секоја болка што може да се појави како резултат на пешачење.

  Дополнително правилната флексија на стаплото значи дека колку почесто и подолго се движите, толку повеќе ја поттикнувате цикрулацијата на крвта и намалување на килограмите.

 • Оригиналниот  WALKMAXX заоблен ѓон може да ја зголеми активноста на мускулите

  Оригиналниот заоблен ѓон овозможува активација на мускулите на задникот и нозете - и на тој начин ги тонира и зајакнува мускулите на листовите, бутовите, задникот и стомакот.

 • Ќе се чувствувате дека чекорите боси

  Што може да биде поприродно? Дизајнирани да го подобрат начинот на кој чекорите, флексибилниот ѓон на Вокмакс симулира пешачење на мек песок со природно виткање на стапалото, а вие ќе имате чувство дека чекорите боси.

 • Останете активни подолго време со лесни чекори

  Тие се многу лесни па затоа ќе може подолго време да останете активни.

 • Одлична отпорност на вода со кои вашите стапала ќе бидат суви.

  Ѓонот кој е отпорен на вода е направен од термопластична гума и издржува многи ниски температури и е исто така отпорен на абразија.

Соодветни за:

Walkmaxx Fit Outdoor обувките се одличен начин за бидете поактивни, а истовремено да чекорите безбедно и стабилно. Нивниот атрактивен дизај е дизајниран заедно со другите обувки од колекцијата на Fit линијата.

Овие обувки се соодветни за:

 • сите кои сакаат обувки за пешачење кои нудат удобност и кои ќе ги заштитат нивните зглобови и стапала
 • лица кои сакаат стабилни и удобни обувки
 • сите кои сакаат функционални обувки за пешачење кои изгледаат стилски и модерно.
Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои сина/сива
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали, Текстил
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Други материјали, Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка