Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Fit Outdoor Женски чизми

Fit Outdoor Boots Женски чизми Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Fit Outdoor Boots Женски чизми Walkmaxx Fit Outdoor Boots Женски чизми Walkmaxx Fit Outdoor Boots Женски чизми Walkmaxx Fit Outdoor Boots Женски чизми Walkmaxx Fit Outdoor Boots Женски чизми Walkmaxx Fit Outdoor Boots Женски чизми Walkmaxx Fit Outdoor Boots Женски чизми Walkmaxx Fit Outdoor Boots Женски чизми Walkmaxx
- 35%
Walkmaxx Fit Outdoor Женски чизми

SKU: 99-1000068719

Walkmaxx Fit Outdoor чизмите за жени се одличен избор за активни жени кои сакаат да поминуваат време надвор како и за оние кои сакаат да бидат активни. Тие ги имаат сите придобивки од познатиот Вокмакс класичен ѓон со дополнителни карактеристики кои ги прави совршени за долги прошетки.

Специјална понуда со 1.500 ден. ПОПУСТ!
Табела на големини

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 4.290,00 ден.


Специјална цена: 2.790,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Активниот начин на живот никогаш не бил поудобен и модерен

Walkmaxx Fit Outdoor женските чизми се одличен избор за активни жени кои сакаат да поминуваат време надвор и за оние кои сакаат да бидат поактивни. Тие ги имаат сите придобивки од познатиот Вокмакс класичен ѓон со дополнителни карактеристики кои ги прави совршени за долги прошетки.

 • Вашите стапала секогаш ќе бидат суви, благодаение на слојот кој е отпорен на вода.
 • Дополнителна абсорпција на шок, со која ќе уживате во надградено чувствто на удобност.
 • Повисок дел кај зглобовите за дополнителна поддршка и стабилност.
 • Актрактивен изглед, дизајниран заедно со другите обувки од Fit колекцијата.

Намален притисок во зглобовите за поздрави стапала

Вокмакс обувките го намалуваат притисокот на стапалата. Рамномерно ја распределуваат телесната тежина, го намалуваат целосниот притисок и вие имате чувство дека чекорите боси.

Бидејќи деловите од стапалата кои чувствуваат најмногу притисок се поврзани со различни проблеми, Вокмакс ќе го намалат притисокот, а тоа е најважно за да имате здрави стапала.

Вокмакс обувките се функционални и за разлика од другите чевли тие ги активираат мускулите и вие вежбате додека ги носите. Тие исто така ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Голем притисок

Класичен ѓон

Мал притисок

Walkmaxx заоблен ѓон

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон на Фит патиките рамномерно ја распределува тежината на вашето тело и го намалува притисокот во колената, петите и долниот дел од грбот и на тој начин ве ослободува од болките, а вие ќе чекорите правилно. Го поддржува правилното виткање на стапалото, спречува појава на деформитети и вие имате чувство дека чекорите боси.

 • 1 Ја намалува болката во половината
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот во колената
 • 4 Ги намалува болките во нозете
 • 5 Ја спречува појавата на потечени стапала.
1 2 3 4 5

Staying True to Walkmaxx Comfort

Walkmaxx Fit Outdoor Boots for Women remain extremely comfortable, so you feel just like you’re walking or running barefoot on soft ground like grass or sand.

Lightweight mesh upper section is breathable, requires little break-in time and the Smooth seamless liner ensures your feet stay cool and comfortable.

Feel the difference, see the results!

Benefits of Walkmaxx Fit Outdoor Boots for Women

 • Рамномерно распределената телесна тежина ќе ја подобри поставеноста на телото и ќе го намали притисокот во зглобовите.

  Природниот начин на чекорење обезбедува рамномерна распределеност на телесната тежина со секој чекор - нема притисок во грбот и зглобовите и со тоа се спречува секоја болка што може да се појави како резултат на пешачење.

  Дополнително правилната флексија на стаплото значи дека колку почесто и подолго се движите, толку повеќе ја поттикнувате цикрулацијата на крвта и намалување на килограмите. Заоблениот ѓон на Вокмакс ја зголемува активноста на мускулите.

 • Оригиналниот WALKMAXX заоблен ѓон може да ја зголеми активноста на мускулите

  Оригиналниот заоблен ѓон овозможува активација на мускулите на задникот и нозете - и на тој начин ги тонира и зајакнува мускулите на листовите, бутовите, задникот и стомакот.

 • Ќе се чувствувате дека чекорите боси

  Што може да биде поприродно? Дизајнирани да го подобрат начинот на кој чекорите, флексибилниот ѓон на Вокмакс симулира пешачење на мек песок со природно виткање на стапалото, а вие ќе имате чувство дека чекорите боси.

 • Останете активни подолго време со лесни чекори

  Тие се многу лесни па затоа ќе може подолго време да останете активни.

 • Одлична отпорност на вода со кои вашите стапала ќе бидат суви.

  Ѓонот кој е отпорен на вода е направен од термопластична гума и издржува многи ниски температури и е исто така отпорен на абразија.

Соодветни се за:

Walkmaxx Fit Outdoor чизмите се одличен начин за бидете поактивни, а истовремено да чекорите безбедно и стабилно. Нивниот атрактивен дизај е дизајниран заедно со другите обувки од колекцијата на Fit линијата.

Овие чизми се соодветни за:

 • сите кои сакаат чизми за на планина кои нудат удобност и кои ќе ги заштитат нивните зглобови и стапала.
 • лица кои сакаат стабилни и удобни чизми
 • сите кои сакаат функционални чизми кои изгледаат стилски и модерно.
Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои сива/розева
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали, Текстил
Материјал: Влошка Други материјали, Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка