Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Walkmaxx Fit Clogs 2.0 ви нудат удобност во секојдневието, благодарение на нивната иновативна внатрешност од ЕВА пена, како и нелизгачкиот и заоблен ѓон. Овие кломпи дишат и се удобни па вие слободно ќе можете да ги носите боси во текот на летните месеци.

Сега достапни во црна и бела боја

Walkmaxx Fit Clogs 2.0 - Кломпи
Од 1.490,00 ден. До
1.190,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Walkmaxx Fit Clogs 2.0 ви нудат удобност во секојдневието, благодарение на нивната иновативна внатрешност од ЕВА пена, како и нелизгачкиот и заоблен ѓон. Овие кломпи дишат и се удобни па вие слободно ќе можете да ги носите боси во текот на летните месеци.

Сега достапни во црна и бела боја

Дознајте повеќе
Детали за производот

Walkmaxx Fit Clogs 2.0 ви нудат удобност во секојдневието, благодарение на нивната иновативна внатрешност од ЕВА пена, како и нелизгачкиот и заоблен ѓон.   Овие кломпи дишат и се удобни па вие слободно ќе можете да ги носите боси во текот на летните месеци.

 

Величина

Должина на стапало

(cm)

Fit Clogs 2.0 36 24,0
37 24,6
38 25,3
39 26,0
40 26,7
41 27,3
42 28,0
43 28,6
44 29,3
45 30,0
46 30,6
 

Чувствувајте се удобно и уживајте во секојдневните активности

Walkmaxx Fit Clogs 2.0 се идеални за бавување на вашите секојдневни обврски. Тие ви овозможуваат поздрав, поприроден начин на одење кој го намалува притисокот на зглобовите и стапалата, со што ја намалува болката во колената и грбот.    

 • ЕВА пената го намалува притисокот во зглобовите и стапалата.
 • Гумениот ѓон не се лизга.
 • Кломпите дишат.
 

Соодветни се за:

 • оние кои сакаат лесни и удобни обувки кои дишат  
 • оние кои сакаат да ги активираат мускулите на нозете
 • оние кои патат од болки во зглобовите и грбот

Придобивки:

 • Еднаква дистрибуција на телесната тежина.

 • Заоблен ѓон.

 • Се чувствувате како да одите боси.

 • Лесни.

 • Дишат.

Револуционерни обувки за активен живот

Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои бела, бела/розева, црвена, црвена/црна, црна, црна/сина
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка Други материјали
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) ЕВА гума

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star