Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Walkmaxx Pure Женски Елегантни сандали

Photo
Video
-46%
 • Супериорна удобност со антибактериски третман
 • Зголемена активација на телото со новиот заоблен ѓон
 • ПУ кожа и мрежа за поголема циркулација на воздух
 • Антибактериска заштита
 • Проветрени и лесни со прилагодливи ременчиња
Walkmaxx Pure Женски Елегантни сандали

Редовна цена: 2.790,00 ден.


Специјална цена: 1.495,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
 • Супериорна удобност со антибактериски третман
 • Зголемена активација на телото со новиот заоблен ѓон
 • ПУ кожа и мрежа за поголема циркулација на воздух
 • Антибактериска заштита
 • Проветрени и лесни со прилагодливи ременчиња
Дознајте повеќе
Детали за производот

Заоблен ѓон за зголемена мускулна активност; помал притисок во зглобовите

Вокмакс садалите имаат заоблен ѓон кој ја зголемува активноста на мускулите во задникот и нозете. Притисокот од секој чекор се префрла од зглобовите на мускулите, стимулирајќи го зајакнувањето на мускулите, намалувајќи ја тензијата и спречувајќи ја болката во зглобовите, колената и грбот.

Општи придобивки од Вокмакс обувките

 • Го подобруваат држењето
 • Ја намалуваат тензијата и ја спречуваат болката во зглобовите и грбот
 • Ги активираат мускулите на задникот, нозете, колковите и стомакот
 • Ја стимулираат циркулацијата и ја спречуваат појавата на целулит
 • Модерни, лесни, дишат и удобни се

*Цената со Клуб 5* картичка изнесува 2.690 ден.

Лесни сандали кои се прилагодуваат за елетантен или секојдневен изглед

Паметно дизајнирани Walkmaxx Pure сандалите нудат максимална удобност и се соодветни за секојдневен или елегантен изглед. Walkmaxx сандалите се дизајнирани за максимална удобност и вие ќе можете да ги носите во секоја пригода.

Заоблен ѓон и антибактериски третман за поздрави стапала.

Заоблениот ѓон ги активира мускулите и вие ќе се чувствувате подобро.

Рамномерно распределената телесна тежина ја подобрува поставеноста на телото така што ве ослободува од притисокот во зглобовите.

Чувство како да одите боси.

Тие се многу лесни па затоа оние кои ги носат ќе можат да бидат активни подолго време.

Антибактериски третман кој елиминира 99,9% од бактериите и со тоа создава свежа и удобна средина за вашите стапала.

Лесно се облекуваат.

*Цената со Клуб 5* картичка изнесува 2.690 ден.

Антибактериски третман кој ве штити од бактерии

Исто така новите Pure сандали имаат антибактериски третман кој ги штити вашите стапала од бактерии. Покрај тоа бактериите и потењето на стапалата предизвикуваат непријатни миризби, па затоа антибактерискиот третман е тука за да ви помогне.

Помал притисок за поздрави стапала

Walkmaxx обувките го намалуваат притисокот во стапалата. Рамномерно ја распределуваат тежината и го намалуваат притисокот, а вие имате чувство дека чекорите боси.

Бидејќи деловите со највисока точка на притисок се поврзани со сериозни проблеми, малиот притисок е многу важен за целосното здравје на стапалата.

Walkmaxx обувките се функционални и за разлика од другите чевли тие ги активираат мускулите и вие вежбате додека ги носите. Тие исто така ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Голем притисок

Класичен рамен ѓон

Мал притисок

Walkmaxx заоблен ѓон

Имаат специјални карактеристики кои ќе ви помогнат да ги тонирате мускулите

Заоблениот ѓон е најнова иновација и решение кое ќе ви помогне природно да чекорите. Го поттикнува природното виткање на стапалото и рамномерно го распределува притисокот од зглобовите и го пренесува на мускулите со што се тие се поактивни, поставеноста на телото е подобрена, болката во грбот и зглобовите е намалена и циркулацијата е подобрена.

Заоблениот ѓон е направен од квалитетни материјали кои дополнително го апсорбираат притисокот од чекорењето, ја зголемуваат удобноста и долготрајноста.

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон рамномерно ја распределува телесната тежина и притисокот на колената, петите и долниот дел од грбот, спречува болки и овозможува правилно движење и поставеност на телото. Вие ќе имате чувство дека чекорите боси, ќе чекорите правилно и ќе ја спречите појавата на деформитети.

 • 1 Се намалува болката во половината
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува стресот на колената
 • 4 Го намалува чувството на „тешки“ нозе
 • 5 Го намалува отокот на стапалата
1 2 3 4 5

Заоблен ѓон и антибактериски третман за поздрави стапала.

 • Заоблениот ѓон ги активира мускулите и вие ќе се чувствувате подобро

 • Рамномерно распределената телесна тежина ја подобрува поставеноста на телото така што ве ослободува од притисокот во зглобовите

 • Чувство како да одите боси

 • Тие се многу лесни па затоа оние кои ги носат ќе можат да бидат активни подолго време

 • Антибактериски третман кој елиминира 99,9% од бактериите и со тоа создава свежа и удобна средина за вашите стапала

 • Лесно се облекуваат

Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои бела, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер, ЕВА гума
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) ПУ кожа

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star