Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини

Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини Walkmaxx Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини Walkmaxx Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини Walkmaxx Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини Walkmaxx Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини Walkmaxx Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини Walkmaxx Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини Walkmaxx Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини Walkmaxx Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини Walkmaxx Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини Walkmaxx Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини Walkmaxx
-67%
Walkmaxx Comfort Moccasins 2.0 Женски мокасини

SKU: 99-1000071447

Женските Comfort Мокасини од Вокмакс се идеален избор за секоја жена која би сакала преку обувките да ја искаже својата личност. Тие се доволно удобни за да ги носите долг временски период, благодарение на заоблениот ѓон и влошката со мемори пена за дополнителна удобност, но и доволно елегантни за поформални прилики.

Табела на големини

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 3.290,00 ден.


Специјална цена: 1.090,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Величина

Должина на стапалото

(см)

Comfort Moccasins Women 2.0 36 24,1
37 24,7
38 25,4
39 26,1
40 26,8
41 27,4
42 28,1

Удобност и модерен изглед

Walkmaxx Comfort женските мокасини ви нудат модерен изглед, соодветен за сите пригоди во вашиот приватен и професионален живот. Мекото перниче на делот кај петата ви обезбедува удобно газење и природно движење.

 • Елегантниот горен дел ги прави соодветни за на работа, како и за посебни пригоди.
 • Влошката со мемори пена го прави вашето одење удобно.
 • Мокасините се едноставни за облекување благодарение на еластичниот горен дел.

Walkmaxx Comfort женските мокасини се направени со заоблен ѓон за помал притисок врз стапалата и зглобовите. Нивниот модерен дизајн ги прават идеални за голем број на пригоди.

Овие обувки се соодветни за:

 • сите оние кои сакаат заштита на своите стапала, особено доколку поминуваат подолг период на нозе
 • оние кои сакаат обувки кои одговараат на секоја гардероба

Придобивки од Вокмакс обувките:

 • Рамномерна распределба на телесната тежина.

 • Заоблен ѓон.

 • Чувство како да пешачите боси.

 • Лесни.

 • Влошка со мемори пена.

 • Едноставни за облекување.

Удобност во одењето

Удобните Вокмакс обувки со својот заоблен ѓон, ви ја даваат поддршката која ви е потребна во текот на целиот ден.

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои беж, розева, сива, сина, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали
Материјал: Влошка Други материјали, Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Други материјали, Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка