Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки

Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки Walkmaxx
-67%
Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки

SKU: 99-1000044975

 • Нов заоблен ѓон за удобност и природно чекорење.
 • Анатомски дизајн за поголема стабилност.
 • Нелизгачко дно за поголема безбедност.
 • Лесно се облекуваат.
 • Стилски змиски принт за елегантни чевли.
Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки

Редовна цена: 3.290,00 ден.


Специјална цена: 1.090,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Детали за производот

Ќе ви биде удобно во текот на целиот ден!

Новите Вокмакс Comfort балетанки со елегантниот змиски принт ќе бидат вашите нови омилени обувки! Тие се специјално дизајнирани па вие ќе можете да ги носите на работа или во слободно време. Наградете се сп стилски и удобни балетанки.

 • Специјално дизајнираниот ѓон ќе ви помогне лесно да чекорите. Тој е долготраен и има способност за амортизација на чекорите.
 • Се прилагодуваат на контурите и формата на вашето стапало.
 • Поголема удобност, мекост и амортизација.
 • Зголемена долготрајност и отпорност со нелизгачки ѓон. Вие ќе се чувствувате безбедно на секоја површина.

Удобност без болки во стапалата

Кога ве болат стапалата, тогаш сѐ ве боли - но тоа не мора да биде така. Носењето на Вокмакс обувките со најновиот заоблен ѓон ќе им ја дадат на вашите стапала потребната поддршка во текот на денот.

Намален притисок на зглобовите за поздрави стапала

WВокмакс обувките го намалуваат притисокот на стапалата. Рамномерно ја распределуваат телесната тежина, го намалуваат целосниот притисок и вие имате чувство дека чекорите боси.

Бидејќи деловите од стапалата кои чувствуваат најмногу притисок се поврзани со различни проблеми, Вокмакс ќе го намалат притисокот, а тоа е најважно за да имате здрави стапала.

Вокмакс обувките се функционални и за разлика од другите чевли тие ги активираат мускулите и вие вежбате додека ги носите. Тие исто така ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Голем притисок

Класичен рамен ѓон

Мал притисок

Заоблен ѓон на вок

Имаат специјални карактеристики кои ќе ви помогнат да ги тонирате мускулите

Заоблениот ѓон е најнова иновација и решение кое ќе ви помогне природно да чекорите. Го поттикнува природното виткање на стапалото и рамномерно го распределува притисокот од зглобовите и го пренесува на мускулите со што се тие се поактивни, поставеноста на телото е подобрена, болката во грбот и зглобовите е намалена и циркулацијата е подобрена.

Заоблениот ѓон е направен од квалитетни материјали кои дополнително го апсорбираат притисокот од чекорењето, ја зголемуваат удобноста и долготрајноста.

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон рамномерно ја распределува телесната тежина и притисокот од колената, петите и половината и ги спречува болките. На тој начин се подобрува поставеноста на телото и правилно ќе чекорите. Вие ќе имате чувство дека одите боси така што природно ќе го виткате стапалото и ќе го намалите ризикот од деформитети.

 • 1 Ја намалува болката во половината
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот во колената
 • 4 Ги намалува болките во нозете
 • 5 Ја спречува појавата на потечени стапала.
1 2 3 4 5

Збогатете ја вашата колекција

Ова лето вие ќе може да ја збогатите вашата колекција на балетанки со:

 • Влошка со гел за дополнителен ефект на свежина, удобност и мекост.
 • Три различни стила кои ќе одговараат на вашето расположение и облека.

Главни придобивки од Вокмакс обувките:

 • Рамномерно распределената телесна тежина ќе ја подобри поставеноста на телото и ќе го намали притисокот во зглобовите.

 • Заоблениот ѓон ќе ги активира мускулите и вие ќе се чувствувате подобро и поздраво.

 • Чувство дека одите боси ќе ви обезбеди правилно и удобно чекорење.

 • Тие се многу лесни па затоа чекорењето ќе ви биде полесно и вие ќе бидете активни и ќе можете да пешачите подолго време.

 • Лесно се облекуваат.

Соодветни за

Новата Comfort програма од Вокмакс е специјално дизајнирана за сите на кои им е потребна удобност. Носете ги на работи или кога имате слободно време и одберете некој од нашите модели. Лесни и прилагодливи, атрактивни и удобни.

Овие обувки се направени за сите оние кои:

 • Многу стојат додека се на работа.
 • Имаат болки и потечени стапала.
 • Бараат супериорна удобност и сакаат да имаат чувство дека чекорат боси.
 • Се уморни од тоа да ја заменуваат удобноста со изгледот на чевлите.
 • Знаат дека соодветните обувки се многу важни за да се чувствувате добро.
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои беж, морнарско сина, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка