Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли

Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли Walkmaxx
-46%
Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли

SKU: 99-1000068714

Најновите високи чевли се едни од најмодерните обувки од палетата на производи на Walkmaxx. Тие имаат мемори пена во влошката која ви нуди дополнителна удобност и топлина во текот на студените зимски денови.

Walkmaxx Comfort Elegant - Високи женски чевли

Редовна цена: 3.690,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Детали за производот

Модерни и неверојатно удобни

Најновите високи чевли се едни од најмодерните обувки од палетата на производи на Walkmaxx. Тие имаат мемори пена во влошката која ви нуди дополнителна удобност и топлина во текот на студените зимски денови.

 • Елегантните високи чевли од Walkmaxx имаат заоблен ѓон.
 • Влошката со мемори пена им дава дополнителна удобност и топлина во студените зимски денови.
 • Дезенот на чевлите е модерен и софистициран.

Влошка од мемори пена за дополнителна удобност и топлина

Во овие чевли има 4 мм мемори пена кои нудат дополнителна удобност и топлина за вашите стапала. Дополнително, мемори пената ги намалува точките на притисок.

Без болки и без отоци

Оваа линијата на Walkmaxx е примарно развиена за оние кои имаат проблеми со болки во стапалата и со деформитети. Сепак, дополнителната удобност која ја нуди заоблениот ѓон ги прави соодветни и за оние кои поминуваат поголем период од денот на нозе.

Голем притисок

Стандарден ѓон

Мал притисок

Заоблен ѓон

Го намалува притисокот на зглобовите

Чевлите од Walkmaxx го намалуваат притисокот од стапалата. Тие помагаат во подеднаква дистрибуција на телесната тежина и намалување на вкупниот притисок. 

Деловите од стапалото ссе директно поврзани со здравствени проблеми во телото како што се чиревите.

Чевлите се функционални - за разлика од конвенционалните обувки, затоа што ги активираат мускулите и ја подобруваат циркулацијата.

Материјал:

 • 1 горен дел од полиуретан
 • 2 4мм мемори пена во влошката
 • 3 висока пета - EVA
 • 4 картон во влошката
 • 5 најлон
 • 6 внатрешност од полиуретан
 • 7 гумен ѓон
1 2 3 4 5 6 7

Како функционира

Иновативниот дизајн на новиот модел не дозволува вашите нозе да отекуваат.

 • 1 Ја намалува болката во долниот дел од грбот
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот на колената
 • 4 Го намалува чувството на тешки стапала
 • 5 Го намалува отокот на нозете
1 2 3 4 5

Заоблен ѓон и меко перниче

 • Телесната тежина подеднакво се распределува за да ја намали болката во грбот и зглобовите

  Природниот начин на одење во чевлите на Walkmaxx и подеднаквата распределба на тежината, придонесува кон значително намалување на болките во грбот и зглобовите.

 • Оригиналниот заоблен ѓон од Walkmaxx ја зголемува активацијата на мускулите

  Заоблениот ѓон ги активира мускулите на задникот и нозете - кои пак можат да придонесат за зајакнување на мускулите на бутовите и абдоменот.

 • Се чувствувате како да сте боси

  Флексибилниот ѓон на Вокмакс прави да се чувствувате како да чекорите боси по мек песок.

 • Бидете активни подолго и имајте лесни чекори

  Со овие чевли ќе можете да бидете активни и подолг временски период.

 • Едноставно облекување

  Walkmaxx чевлите се многу едноставни за облекување.

 • Влошка од мемори пена за идеална удобност

  Влошката од мемори пена ви нуди неверојатна удобност и пријатно загревање на ногата во зимкисте денови.

Соодветни за:

Walkmaxx Comfort Elegant Wedge Shoes се идеални за секоја пригода во која сакате да излгедате одлично, а истовремено да се чувствувате удобно.

Овие чевли се соодветни за:

 • оние кои имаат проблем во наоѓањето на вистинските обувки
 • оние кои сакаат да изгледаат убаво и истовремено да се чувствуваат удобно
 • оние кои подолго време поминуваат на стоејќи на нозе
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои беж, кафеава, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали
Материјал: Влошка Други материјали, Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Други материјали, Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка