Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Adaptive Mашки Мокасини

Adaptive Mашки Мокасини Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Adaptive Mашки Мокасини Walkmaxx Adaptive Mашки Мокасини Walkmaxx Adaptive Mашки Мокасини Walkmaxx Adaptive Mашки Мокасини Walkmaxx Adaptive Mашки Мокасини Walkmaxx Adaptive Mашки Мокасини Walkmaxx Adaptive Mашки Мокасини Walkmaxx Adaptive Mашки Мокасини Walkmaxx Adaptive Mашки Мокасини Walkmaxx Adaptive Mашки Мокасини Walkmaxx Adaptive Mашки Мокасини Walkmaxx Adaptive Mашки Мокасини Walkmaxx
-46%
Walkmaxx Adaptive Mашки Мокасини

SKU: 99-1000068854

Walkmaxx Adaptive Мокасините се одличен избор за секој маж. Доколку поминувате многу време на нозе, тогаш ќе уживате во удобноста на заоблениот и флексибилен ѓон. Исто така нивниот дизајн се вклопува во секој ваш изглед.
Табела на големини

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 3.690,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Софистициран стил кој идеално се прилагодува на вашето стапало

Walkmaxx Adaptive Мокасините се одличен избор за секој маж. Доколку поминувате многу време на нозе, тогаш ќе уживате во удобноста на заоблениот и флексибилен ѓон. Исто така нивниот дизајн се вклопува во секој ваш изглед.

 • Заоблениот ѓон го дистрибуира притисокот и ја елиминира болката.
 • Флексибилниот ѓон идеално се прилагодува на вашето стапало, нудејќи ви поддршка и удобност.
 • Специјалното перниче со гел во делот кај петата го апсорбира притисокот.

Уживајте во пешачењето со најудобните и приспособливи обувки

Новата Adaptive линија од Walkmaxx е дизајнирана специјално за оние кои имаат бпроблеми при изборот на обувки. Тоа се луѓе чии стапала се премногу високи или премногу широки, па стандардните чевли не им одговараат затоа што им се премногу неудобни.  Ваквата состојба со време може да причини и посериозни здравствени проблеми.

Одморете го вашето стапало

Новата линија од Walkmaxx е дизајнирана специјално за оние кои имаат проблеми при изборот на обувки. Тоа се луѓе чии стапала се премногу високи или премногу широки, па стандардните чевли не им одговараат затоа што им се премногу неудобни.  Ваквата состојба со време може да причини и посериозни здравствени проблеми.

Несоодветните обувки се најголема причина за проблеми со стапалата

Експертите се согласуваат дека обувките (сами по себе или во комбинација со други фактори) се најголема причина за појава на проблеми со стапалата. Стандардните чевли се најчесто или премногу тесни, или премногу широки; премногу рамни, имаат премногу висок преден дел или високи и нестабилни штикли. Сето ова, со текот на времето може да предизвика болки и деформитети во стапалата и ’рбетот.

Новиот флексибилен ѓон се шири и се враќа во својата оригинална форма, намалувајќи ја болката која ја предизвикуваат стандардните обувки.

Без болки и без отоци

Adaptive линијата на Walkmaxx е примарно развиена за оние кои имаат проблеми со болки во стапалата и со деформитети. Сепак, дополнителната удобност која ја нуди заоблениот ѓон ги прави соодветни и за оние кои поминуваат поголем период од денот на нозе.

Голем притисок

Стандарден ѓон

Мал притисок

Заоблен ѓон

Како функционира

Иновативниот дизајн на новиот модел не дозволува вашите нозе да отекуваат.

 • 1 Ја намалува болката во долниот дел од грбот
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот на колената
 • 4 Го намалува чувството на тешки стапала
 • 5 Го намалува отокот на нозете
1 2 3 4 5

Придружете им се на милиони задоволни корисници насекаде низ светот

90% од оние кои ги тестирале Walkmaxx Adaptive чевлите кажале дека се задоволни, додека пак 77% изјавиле дека проблемите сос тапалата им се во голема мера намалени.

Предности на Walkmaxx Adaptive Мокасините

 • Оригиналниот заоблен ѓон од Walkmaxx ја зголемува активацијата на мускулите

  Заоблениот ѓон ги активира мускулите на задникот и нозете - кои пак можат да придонесат за зајакнување на мускулите на бутовите и абдоменот.

 • Се чувствувате како да сте боси

  Флексибилниот ѓон на Вокмакс прави да се чувствувате како да чекорите боси по мек песок.

 • Телесната тежина подеднакво се распределува за да ја намали болката во грбот и зглобовите

  Природниот начин на одење во чевлите на Walkmaxx и подеднаквата распределба на тежината, придонесува кон значително намалување на болките во грбот и зглобовите!

  Одличен избор за сите оние кои бараат практични, флексибилни и удобни чевли. Тие се направени од прилагодливи и флексибилни материјали, давајќи ви неверојатна удобност.

 • Ширината е прилагодлива и ѓонот е флексибилен

  Ѓонот е 100% флексибилен што значи дека чевлите идеално се прилагодуваат на вашето стапало без оглед на неговата форма.

 • Гел перниче за еднаква дистрибуција на телесната тежина и намалување на болките во грбот

  Перничињата со гел го намалуваат и апсорбираат притисокот за дополнителна поддршка.

Соодветни за:

Овие чевли се одлични за секоја пригода: од деловни состаноци до излегување со пријателите.

Мокасините се идеални за:

 • оние кои имаат проблем во наоѓањето на вистинските обувки
 • aоние кои сакаат да изгледаат убаво и истовремено да се чувствуваат удобно
 • оние кои подолго време поминуваат на стоејќи на нозе
Технички карактеристики
Вокмакс линија Adaptive
Достапни бои кафеава, морнарско сина, црна
Достапни големини 40-46
Материјал: Ѓон Други материјали, Текстил
Материјал: Влошка Други материјали, Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка