Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли

Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли Walkmaxx
-50%
Walkmaxx Adaptive Casual Wedge - Женски чевли

SKU: 99-1000068756

Walkmaxx Adaptive Causal Wedge женските чевли се одличен избор за секоја жена, затоа што во нивниот дизајн се комбинирани бенефитите на флексибилниот и заоблен ѓон и високата пета.

Табела на големини

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 3.990,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Уживајте во високата пета без да ги измачувате вашите стапала

Walkmaxx Adaptive Causal Wedge женските чевли се одличен избор за секоја жена, затоа што во нивниот дизајн се комбинирани бенефитите на флексибилниот и заоблен ѓон и високата пета. Тие имаат привлечен и модерен дизај!

 • Флексибилниот ѓон се прилагодува на различни форми на стапала, обезбедувајќи поддршка и удобност во текот на целиот ден.
 • Делот кај петата има специјално гел перниче кои нуди апсорпција на притисокот и дополнителна удобност.
 • Тие се идеален избор за најразлични пригоди.

Уживајте во најудобните и најфлексибилните чевли досега

Одморете го вашето стапало

Новата Adaptive линија од Walkmaxx е дизајнирана специјално за оние кои имаат бпроблеми при изборот на обувки. Тоа се луѓе чии стапала се премногу високи или премногу широки, па стандардните чевли не им одговараат затоа што им се премногу неудобни.  Ваквата состојба со време може да причини и посериозни здравствени проблеми.

Walkmaxx Adaptive се прилагодуваат на формата на вашето стапало, а заоблениот ѓон ви помага да ја намалите болката и заморот и да се чувствувате удобно во текот на целиот ден.

Несоодветните обувки се најголема причина за проблеми со стапалата

Експертите се согласуваат дека обувките (сами по себе или во комбинација со други фактори) се најголема причина за појава на проблеми со стапалата. Стандардните чевли се најчесто или премногу тесни, или премногу широки; премногу рамни, имаат премногу висок преден дел или високи и нестабилни штикли. Сето ова, со текот на времето може да предизвика болки и деформитети во стапалата и ’рбетот.

Без болки и без отоци

Adaptive линијата на Walkmaxx е примарно развиена за оние кои имаат проблеми со болки во стапалата и со деформитети. Сепак, дополнителната удобност која ја нуди заоблениот ѓон ги прави соодветни и за оние кои поминуваат поголем период од денот на нозе.

Голем притисок

Стандарден ѓон

Мал притисок

Заоблен ѓон

Како функционира

Иновативниот дизајн на новиот модел не дозволува вашите нозе да отекуваат.

 • 1 Ја намалува болката во долниот дел од грбот
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот на колената
 • 4 Го намалува чувството на тешки стапала
 • 5 Го намалува отокот на нозете
1 2 3 4 5

Придружете им се на милиони задоволни корисници насекаде низ светот

90% од оние кои ги тестирале Walkmaxx Adaptive чевлите кажале дека се задоволни, додека пак 77% изјавиле дека проблемите сос тапалата им се во голема мера намалени.

Предности на Walkmaxx Adaptive чевлите

 • Оригиналниот заоблен ѓон од Walkmaxx ја зголемува активацијата на мускулите

  Заоблениот ѓон ги активира мускулите на задникот и нозете - кои пак можат да придонесат за зајакнување на мускулите на бутовите и абдоменот.

 • Се чувствувате како да сте боси

  Флексибилниот ѓон на Вокмакс прави да се чувствувате како да чекорите боси по мек песок.

 • Телесната тежина подеднакво се распределува за да ја намали болката во грбот и зглобовите

  Природниот начин на одење во чевлите на Walkmaxx и подеднаквата распределба на тежината, придонесува кон значително намалување на болките во грбот и зглобовите!

  Одличен избор за сите оние кои бараат практични, флексибилни и удобни чевли. Тие се направени од прилагодливи и флексибилни материјали, давајќи ви неверојатна удобност.

 • Ширината е прилагодлива и ѓонот е флексибилен

  Ѓонот е 100% флексибилен што значи дека чевлите идеално се прилагодуваат на вашето стапало без оглед на неговата форма.

 • Бидете активни поголем временски период

  Со овие чевли ќе чекорите лесно и ќе можете многу подолго време да поминувате на нозе.

 • Гел перниче за еднаква дистрибуција на телесната тежина и намалување на болките во грбот

  Перничињата со гел го намалуваат и апсорбираат притисокот за дополнителна поддршка.

Соодветни за:

Овие чевли се одлични за секоја пригода: од деловни состаноци до излегување со пријателите.

Овие чевли се идеални за:

 • оние кои имаат проблем во наоѓањето на вистинските обувки
 • aоние кои сакаат да изгледаат убаво и истовремено да се чувствуваат удобно
 • оние кои подолго време поминуваат на стоејќи на нозе
Технички карактеристики
Вокмакс линија Adaptive
Достапни бои кафеава, морнарско сина, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка