Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Wellneo 2 во 1 Масажер затоплувач

-50%

Wellneo 2во1 масажерот ви нуди смирувачка топлина и вибрирачка масажа за смирување на изморените и болни стапала, грб или другит делови од телото. Тој загрева за неколку секунди и автоматски се исклучува по 15 минути употреба. Можете да одберете помеѓу 2 нивоа на интензитет. Навлаката има антибактериски карактеристики, се вади и се пере во машина.

Wellneo 2 во 1 Масажер затоплувач

Редовна цена: 3.780,00 ден.


Специјална цена: 1.890,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Wellneo 2во1 масажерот ви нуди смирувачка топлина и вибрирачка масажа за смирување на изморените и болни стапала, грб или другит делови од телото. Тој загрева за неколку секунди и автоматски се исклучува по 15 минути употреба. Можете да одберете помеѓу 2 нивоа на интензитет. Навлаката има антибактериски карактеристики, се вади и се пере во машина.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе се за студените зимски ноќи со Wellneo 2во1 масажерот

Wellneo 2во1 масажерот е електричен уред за загревање. Неговиот долен дел се вади и може да се користи како перниче за затоплување и масажа. Па така, ако сакате да го загреете гребот или стомакот само извадете го горниот дел и ќе добиете практично перниче.

Микрофибер крзнената ткаенина која е мека и луксузна, ви дава удобна масажа и топлина за смирување на болките во стапалата или грбот.

Заборавете на премрзнатите стапала!

Релаксирачка вибрирачка масажа

Wellneo 2во1 масажерот ви нуди релаксирачка вибрација која нежно ги масира вашите изморени стапала. Можете да одберете помеѓу 2 брзини.

Едноставно наместете го масажерот на подот и ставете ги во него вашите стапала.

Меко перниче за масажа

Долниот дел на масажерот се вади и добивате практично перниче за загревање и масажа на секој дел од вашето тело.

Брз и ефикасен начин на опуштање на речиси секој дел од вашето тело.

Нежно загревање на опуштање на телото

Топлината може да ја намали неудобноста која ја чувствувате, вкочанетоста, грчевите како и болките во мускулите.

Овој масажер ќе ви помогне да:

 • Ја намалите неудобноста во вашите стапала

 • Ја намалите тензијата во мускулите

 • Ја стимулирате циркулацијата на крв

 • Ги релаксирате болните мускули

 • Се ослободите од грчевите

 • Ја намали неудобноста од артритисот

Пред да го користите секогаш консултирајте се со вашиот лекар.

Навлака со антибактериски карактеристики која се вади и се пере во машина

Ткаенината во навлаката е со натибактериски карактеристики, многу лесно се вади со помош на патент и се пере во машина.

Дополнителни информации

Технички информации

 • Загревање: 55+/- 5°C кога работи околу 15 минути
 • Вибрации: 3800 ± 10%RPM
 • Големина на производот: 34x13x34см
 • Должина на кабел: 1.8 м
 • DC 12V, 0.8A
 • Навлаката се вади и се пере во машина
 • Голем простор за стапала - одговара на големина до 46

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality