Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Конечно, ремен кој се вклопува идеално! Кај Comfort Click Belt традиционалните отвори се заменети со систем на лизгање со 32 позиции со меѓусебно растојание од 0,6 см. Направен е од вистинска кожа и има копче од челик и цинк. Универзална должина.

Comfort Click Belt Кожен ремен
Од 1.490,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Конечно, ремен кој се вклопува идеално! Кај Comfort Click Belt традиционалните отвори се заменети со систем на лизгање со 32 позиции со меѓусебно растојание од 0,6 см. Направен е од вистинска кожа и има копче од челик и цинк. Универзална должина.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ремен кој ви одговара за секоја пригода во секое време!

Дали вашиот ремен е секогаш премногу тесен или премногу лабав? Би сакале ли да го откопчате по обилен ручек, но следниот отвор е многу далеку и ременот многу се олабавува?

Побарајте подобро решение - ви го претставуваме Comfort Click Belt, новата генерација на ремени кај кои традиционалните отвори се заменети со систем со 32 микропозиции на 0,6 см.    

Чувствувајте се удобно во текот на целиот ден!

Само лизгајте и веднаш се закопчува

Comfort Click Belt ременот нема отвори, туку систем со 32 микропозиции. Само вметнете го едниот крај од ременот во токата и оставете системот да ја определи идеалната позиција.     

Поткренете го и наместете го без никој да забележи

Копчето за брзо ослободување ви овозможува со една рака, без никој да забележи, да го прилагодите ременот и повторно да се чувствувате удобно.   

Едноставен за употреба

 

1
2
3
4
5
6
 1. микропозиции за лесно закопчување

 2. механизам за едноставно прилагодување

 3. механизам за заклучување со пластични запци за целосна безбедност

 4. безбедно затегнување и прицврстување

 5. универзална големина

 6. метална тока

Класичен дизајн одличен за секоја пригода

Класичниот дизајн ви нуди изглед кој е одличен за секоја пригода. Овој ремен се прилагодува на половии со обем од 71 см до 121 см и е достапен во црна или кафеава боја.  

Заборавете на растегнатите отвори на ремените!

Обемот на вашата половина може да се менува во текот на денот зависно од оброците или од положбата во која сте - дали седите или стоите. Но, Сomfort Click Belt ременот секогаш ќе ви одговара! Дури и ако ја зголемите или намалите вашата тежина, ќе се чувствувате удобно во текот на целиот ден. 

Дополнителни информации

Технички карактеристики

 • Систем од микропозиции
 • 32 микропозиции на растојание од 0,6 cm
 • Вистинска кожа
 • Одговара на обем на половината од 71 см до 121 см
 • Достапен во црна или кафеава боја
 • Копче за брзо ослободување
 • Цврста, софистицирана метална тока
Технички карактеристики
Димензија 11.75 x 3.8 x 20.3cm + 5.7cm тока
Тежина 0.25 kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка