Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Top Shop Flex Tape Лента за лепење

Photo
Video
Ново

Дупнати цефки, напукнати садови или поголеми дупки? Без грижи! Поправете ги самите со неверојатната лента за лепење Top Shop Flex Tape. Оваа супер силна, гумирана и водоотпорна лента за лепење ќе ви помогне да поправите и залепите речиси сѐ. Употребувајте ја за итни поправки секогаш кога ќе имате некаков проблем со течности во домот.

Top Shop Flex Tape Лента за лепење
1.490,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дупнати цефки, напукнати садови или поголеми дупки? Без грижи! Поправете ги самите со неверојатната лента за лепење Top Shop Flex Tape. Оваа супер силна, гумирана и водоотпорна лента за лепење ќе ви помогне да поправите и залепите речиси сѐ. Употребувајте ја за итни поправки секогаш кога ќе имате некаков проблем со течности во домот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Заштедете го трошоците на поправка и бидете сам свој мајстор

Дали додека ја наводнувате Вашата градина, забележувате дека цревото е дупнато? Или пак водоводната цефка почнала да пропушта вода за време на викендот и немате време да повикате водоводџија?

Немате потреба постојано да повикувате мајстори или пак да купувате нови делови за секоја мала незгода. Заштедете време и пари и поправете ги помалите незгоди сами со Top Shop Flex Tape. Тоа е супер силна, гумирана и водоотпорна лента за лепење која може да залепи речиси сѐ.

Идеално решение за итни поправки

Top Shop Flex Tape е 10 см. широка така што може да залепите поголеми или помали дупки многу лесно и едноставно. Таа има и супер дебелина за лесно поравање на:

 • Градинарски црева, распрскувачки ситеми и водовони цефки
 • Бротчиња, кајак, кануа
 • Скршени прозорци или врати, пластични контејнери, кровови и олуци
 • Кади, мали базени
 • Поправки на вашиот чамец или автомобил

 • Поправка на дупнато градинарски црево

 • Поравка на дупки на базени

 • Поправка на садови кои течат

Функционира на температура од -5°C до 50°C и ги лепи и најтешките дупки

Top Shop Flex Tape е изработена од дебел и флексибилен гумиран материјал кој е топлински отпорен, така што функционира и во екстремни услови. Исто така е и UV отпорна и целосно водоотпорна. Лепилото е толку силно што за миг ги запира и најтешките протекувања.

Функционира и на вода и ефикасно ја запира течноста од што ја прави совршена за поправка на крововите.

Функционира на сите површини

Потребно е само минута за нанесување на лентата Flex Tape. Едноставно исечете колкаво парче ви е потребно и залепете на чиста површина. Лесно се нанесува и функционира на различни површини како што се:

 • PVC
 • Метал, челик, бакар, алуминиум
 • Дрво
 • Керамика, порцелан, плочки
 • Стакло
 • Гума, гипс, цемент
 • Суви ѕидови, покриви и на многу повеќе!

Flex Tape може да се нанесе на топло или ладно, на суво или на мокро, дури и под вода. Супер силната водоотпорна лента. Лепи, сврзува, запечатува и поправа за миг!

Дополнителни информации

Технички карактеристики:

 • Димензии: 10 см. ширина, 1,5 м. должина
 • Температура на која функционира: -5°C – 50°C
Технички карактеристики
Димензија 10 см. ширина, 1,5 м. должина
Дополнителни информации Температура на која може да функционира: -5°C – 50°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star