Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Gymbit сетот тегови е основен но значаен фитнес реквизит за ефикасно вежбање со или без клупа. Сетот вклучува две плочки од 6,8кг. и четири плочки од 4,5кг. долга шипка и две кратки шипки со гумен дел за држење за поголема удобност.

Gymbit Сет тегови
4.490,00 ден.
Залиха: 2
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Gymbit сетот тегови е основен но значаен фитнес реквизит за ефикасно вежбање со или без клупа. Сетот вклучува две плочки од 6,8кг. и четири плочки од 4,5кг. долга шипка и две кратки шипки со гумен дел за држење за поголема удобност.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Основен фитнес реквизит за вежби на целото тело со или без клупа

Gymbit сетот тегови идеални за мускулите на горниот дел на телото. Тој се состои од:

 • два тега од 6,8 кг.
 • четири тегови од 4,5 кг.
 • долга шипка и
 • две кратки шипки со обложен дел за држење.

Со овој сет ќе можете да го прилагодите вежбањето на ваше ниво и да ја зголемувате тежината до 55 кг.

Ефикасни вежби за целото тело

Gymbit сетот ви дава многу опции за вежбање кои зависат од вас и вашата подготвеност.

 • вежби за бицепсите
 • вежби за трицепсите
 • вежби на клупа - за мускулите на градите
 • странични подигнувања - за горниот дел од грбот и рамената
 • подигнување на нозете - за мускулите на нозете и задникот
 • стомачни - за абдоменалните мускули

Дефинирајте ги мускулите и подобрете го здравјето

Редовното вежбање има многу бенефити. Зголемената мускулна маса ви помага побрзо да ги согорите калориите и да ја намалите тежината. По неколку недели ќе почнете да ги чувствувате и другите придобивки: 

 • посилни мускули
 • посилни коски
 • подобра флексибилност
 • подобрена функција на белите дробови
 • подобро здравје, зголемен имунитет
 • помош при несоница
 • помош во борбата со поголем број на хронични заболувања
 • поголема самодоверба

 

 • Вклучува два тега од 6,8 кг. и четири тегови од 4,5 кг.
 • Винилни плочки со гумени рачки и челична шипка
 • Шипка од 146 см.
 • 2 кратки шипки со нелизгачки рачки
Технички карактеристики
Материјал винил, гума, пластика, челик
Тежина 36,4 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка