Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Solar Buzzkill Апарат против инсекти

Solar Buzzkill Апарат против инсекти
Photos
 • Видеа
 • Слики
Solar Buzzkill Апарат против инсекти Solar Buzzkill Апарат против инсекти Solar Buzzkill Апарат против инсекти Solar Buzzkill Апарат против инсекти Solar Buzzkill Апарат против инсекти Solar Buzzkill Апарат против инсекти
Solar Buzzkill Апарат против инсекти

ID: 106081083 | SKU: 1000133589

Solar Buzzkill функционира со напредна технологја, ги впива сончевите зраци преку ден и ги претвора во соларна енерија. Може да се поставува било каде, внатре или надвор. (но само на суви места, не смее да дојде во контакт со вода). Ова е ефикасна замена за спрејови, свеќи и други производи кои испуштаат мирис и не делуваат. Никој не сака да користи хемикалии и спрејови во близина на деца и миленичиња!

Нарачајте еден Solar Buzzkill Апарат против инсекти, и вториот ќе го добиете за само 490 Ден.
Solar Buzzkill Апарат против инсекти
990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Ослободете го вашиот дом од досадните инсекти

Дали некогаш сте се чувствувале како вашиот дом да е нападнат од летечки инсекти, бубачки и комарци?

Она што ви е потребно е Solar Buzzkill, едноставен, а сепак ефикасен апарат кој ги уништува мувите, комарците и останатите инсекти во вашето опкружување. Solar Buzzkill претставува безбеден, хигиенски начин за справување со инсектите без хемикалии.

Ги уништува најчестите летечки инсекти

Solar Buzzkill ги уништува најголем дел од летечките инсекти кои ви пречат.

 • Комарци

 • Муви

 • Молци

 • Оси

Работи на соларна енергија - без батерии

Solar Buzzkill функционира со напредна технологја, односно, ги впива сончевите зраци преку ден и ги претвора во соларна енерија. Па така апаратчето работи без приклучоци или батерии.

Едноставно поставете го на прозорецот и оставете го да ја апсорбира сончевата светлина.

Поставете го на прозорецот

Оставете го да ја апсорбира сончевата светлина

UV-светлината ги привлекува инсектите и жицата ги уништува

Solar Buzzkill има сина UV светлина со голем интензитет која ги привлекува инсектите.

Кога инсектите ќе се доближат до апаратчето, поминуваат низ отворите на пластичното куќиште, додека жицата ги гори брзо и ефикасно.

Може да се користи секаде

Овој производ има компактен дизајн со 4 додатоци за прикачување, што значи дека вие можете да го поставите онаму каде што ви е потребно.

Користете го секаде каде што сакате да се заштитите од летечките инсекти. Дури можете да го понесете со вас и на одмор. Solar Buzzkill, соларниот ловец на инсекти, ќе ве штити во текот на целата ноќ, па вие ќе можете убаво да се одморите.

Без опасни хемикалии

Овој производ е ефикасна замена за спрејови, свеќи и други производи кои испуштаат мирис и не делуваат. Никој не сака да користи хемикалии и спрејови во близина на деца и миленичиња.

Дополнителни информации

Технички карактеристики

Поставете го Solar Buzzkill на место на кое може да се полни со сончева светлина во текот на денот. Ноќе можете да го ставите онаму каде вам ви е потребна заштита од инсектите. Само вклучете го и оставете го да ве штити.

 • On/off прекинувач.
 • Додатоци за фиксарење на апаратот.
 • Едноставен за одржување - само извадете го предниот капак и пребришете го.
 • Димензии: Должина 10 x Висина 10 x Длабочина 5cm.
 • Користете го само на суви места.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка