Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Shark Вакуумска правосмукалка

Вакуумска правосмукалка
Photos
 • Видеа
 • Слики
Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка Вакуумска правосмукалка
Shark Вакуумска правосмукалка

ID: 100134925 | SKU: 1000005539

Shark Navigator Lift-Away е моќна, повеќенаменска вакуумска правосмукалка. Единствената 2 во 1 вакуумска правосмукалка во светот.

Нарачајте веднаш и ќе добиете плус БОНУС производи во износ од 3.000 ден.
Shark Вакуумска правосмукалка
11.990,00 ден.
Дополнителна гаранција
Додадете дополнителна гаранција
Дополнителна гаранција 1 година (1.290,00 ден.)
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Подовите и ќилимите почисти од кога било порано

Shark Navigator Lift-Away е: најсестраната, најмоќната, најдостапната и најдобро преносната исправена правосмукалка што некогаш ќе ја поседувате. Чистете побрзо, полесно и подобро од кога било порано, со технологиjата на Shark Navigator Lift-Away.

Систем кој е одличен за луѓето кои страдаат од алергии, затоа што ниту една честичка прав не се враќа во воздухот.

Поголема моќност за подлабоко чистење, поголем капацитет за собирање прав во чашката, полесна и потивка – за помалку од половина од цената на другите водечки марки! Со технологијата која оневозможува намалување на моќноста, воздухот струи со висока брзина, држејќи ги нечистотијата и правта настрана од филтрите, насочувајќи ги кон чашката со зголемен капацитет.

Со текот на времето, филтрите остануваат чисти подолго време, што резултира со постојаност во всмукувањето и протокот на воздух. Тоа значи дека правосмукалката ја задржува својата моќ на всмукување и никогаш не доаѓа до пад на моќта за чистење и не постои потреба за замена на скапи филтри.

Најпосле, збогувајте се со алергените

Shark Navigator Lift-Away е сертифицирана од Британската фондација за алергии за уникатната Антиалергенска технологија со потполно запечатување (Anti-Allergen Complete Seal Technology™).

Оваа технологија е научно тестирана, со што е докажано дека ја намалува изложеноста на алергени, заробувајќи преку 99,99% од правта и алергените во правосмукалката и оневозможувајќи го нивното враќање во воздухот што го дишете. Без разлика дали се работи за мртва кожа од миленичињата или обична собна прашина, тоа е добра вест за сите што страдаат од алергии.

2 степена на подесувања за поголема ефикасност

Користете го подесувањето за чистење подови кога сакате да чистите дрвени подови или деликатни ќилими. Со истото подесување се чисти и над подот.

Користете го подесувањето со четка кога сакате подлабоко да ги исчистите ќилимите, но и кога собирате влакна, крзно од животни и други остатоци.

Предности:

 • 2 правосмукалки во 1 – исправена и преносна правосмукалка
 • Постојаното вшмукување на Infinity технологијата значи дека секогаш максимално го чистите подот, без нешто да остане, како што е случајот со другите правосмукалки
 • Антиалергиски и заштедува енергија
 • Исправена правосмукалка – лесна за маневрирање
 • Одлична цена во склад со перформансите
 • Делот за вшмукување има ергономска рачка, со четка која може да се вклучи или исклучи (по потреба), за чистење на голи подови или ќилими
 • Лесна
 • Без ќеси
 • Моторизирано вртење на четката
 • Тркалца што го олеснуваат движењето при чистење на различни површини
 • Ви заштедува време и пари

Технички карактеристики:

 • Волтажа: 220-240V~, 50/60Hz
 • Моќност: 1200 W

Во комплетот добивате:

 • Shark Navigator NV350SL Lift-Away со HEPA филтер
 • Турбо четка
 • 14см. приклучок за тесен простор
 • 61см. приклучок за тесен простор
 • Приклучок со груба четка
 • Торба за складирање
 • 7м. кабел (флексибилен)

 

Систем кој е одличен за луѓето кои страдаат од алергии, затоа што ниту една честичка прав не се враќа во воздухот.

Поголема моќност за подлабоко чистење, поголем капацитет за собирање прав во чашката, полесна и потивка – за помалку од половина од цената на другите водечки марки! Со технологијата која оневозможува намалување на моќноста, воздухот струи со висока брзина, држејќи ги нечистотијата и правта настрана од филтрите, насочувајќи ги кон чашката со зголемен капацитет.

Со текот на времето, филтрите остануваат чисти подолго време, што резултира со постојаност во всмукувањето и протокот на воздух. Тоа значи дека правосмукалката ја задржува својата моќ на всмукување и никогаш не доаѓа до пад на моќта за чистење и не постои потреба за замена на скапи филтри.

Наменет е за:

 • сите кои сакаат да имаат блескаво чист дом
 • безбеден за употреба на сите заштитени подови (паркет, ламинат, линолеум, плочки... )

Рецензии од купувачи 7 рецензии

7 производ(и)

5

7 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка

Review by Toni

12.4.2017

TOP
Pravosmukalkata e TOP. Imam kupeno za doma, ja kupiv i za moite roditeli, a i nekoi komsii po nasa preporaka ja kupija, SITE PREZADOVOLNI.
Me interesira kade moze da se kupat delovi za nea, kako npr crevo i filtri za prav?
BLAGODARAM
Резервни делови
Благодариме на убавите зборови. Доколку имате потреба од резервни делови, јавете се на 02 3094-550 и нашите агенти ќе ви помогнат. Поздрав
Топ Шоп

Review by Vesna

28.3.2017

Shark
Shark pravosmukalkata e fenomenalna prezadovolna sum i na sekoj preporacuvam da si ja kupi .Ednostavno domot ke Vi bleska :* Eftina i efikasna podobra od kirbi masina a daleku poeftina :) Son za sekoj dom vakumnska pravosmukalka SHARK (Y)

Review by gordana

10.2.2017

пубава правосмукалка од ШАРК не сум имала.

Review by Daniela

07.2.2017

Правосмукалката е навистина таква каква што ја претставувате на рекламите. Моќна, лесна за користење, многу практична. Многу сум задоволна што ја купив. Со неа заштедувам на време и домот ми е почист.

Review by mac

07.10.2016

perfekten proizvod
najdobra,najlesna,najzgodna pravosmukalka

Review by Svetle

07.10.2016

Shark=Najcist dom
Navistina sme mnogu iznenadeni pravosmukalkata cisti mnogu ubavo nema da zazalite dokolku si ja kupite

Review by Prilep 15

07.10.2016

odlicna e za site, posebno za onie so alergii
Zdravo,jas ja koristam pravosmukalkata i sum mnogu zadovolna, ama sakam da mi kazete dali ima rezervni filtri i cena.Blagodaram

7 производ(и)