Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Rovus Stirosteam G1 Пегла за патување

Stirosteam G1 Пегла за патување Rovus
Photos
 • Видеа
 • Слики
Stirosteam G1 Пегла за патување Rovus Stirosteam G1 Пегла за патување Rovus Stirosteam G1 Пегла за патување Rovus Stirosteam G1 Пегла за патување Rovus Stirosteam G1 Пегла за патување Rovus Stirosteam G1 Пегла за патување Rovus
Rovus Stirosteam G1 Пегла за патување

ID: 104725862 | SKU: 1000072638

Ослободете се од згужваната облека каде и да сте со вашата паметна пренослива пегла, која ќе се справи со сè што треба да спакувате во вашиот куфер! Пеглата која се склопува ќе ви  помогне да изгледате во најдобро светло, без разлика дали се работи за бизнис или задоволство.

 

 • Пегла за патување која се склопува
 • Двојна волтажа - едноставна за користење на сите континенти
 • Плоча со нелеплива облога
 • Опција за суво пеглање / пеглање на пареа / пеглање со млаз од пареа
 • Резервоар за вода од 45мл.
 • 2-8г/мин, волумен на пареата
 • 360° ротирачки заштитник за кабел
 • Мерилица
Залиха: 1
1.490,00 ден.
990,00 ден. Клуб 5*
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Вашата облека нека биде уредна дури и кога не сте дома

Многу е важно да бидете во најдобро светло.... посебно.....кога патувате.

Нека вашата облека биде уредна кога патувате, без разлика дали се работи за бизнис или задоволство со практичната и корисна  Rovus® пегла за патување. Малата и практична пегла ќе си го најде своето место дури и во најмалиот куфер, па така ќе можете да ја спакувате и вашата омилена облека, која е направена од материјал кој се гужва.

Екстра компактна за лесен транспорт и употреба

Rovus® пеглата за патување е специјално дизајнирана за да биде екстра компактна за лесен транспорт и употреба.

Ќе ја обожавате рачката која се склопува, па така пеглата многу лесно ќе ја собере во вашиот куфер, а штом ќе ја отворите ќе имате удобна и цврста рачка за пеглање.

Works Wonders on Virtually All Fabrics

Iron features a non-stick coating ceramic soleplate that protects your clothes from damage due to over-heating.

Temperature control with thermostat lets you monitor temperature. Adjust variable steam control to work wonders on virtually all fabrics.

Rovus® пеглата за патување е лесна и едноставна за чување, заштедува простор во вашиот куфер и со нејзина помош ќе изгледате одлично на вашите состаноци, конференции или едноставно кога сте на одмор.

И само затоа што тежи 0,7кг. нема ни да забележите дека е скриена некаде во вашиот куфер.

Како работи

Двојна волтажа која одговара на сите континенти

Rovus® пеглата за патување има двојна волтажа, која со притискање на едно копче е едноставна за користење на сите континенти. Одберете помеѓу 230V и 115V за моќно пеглање секаде низ светот - нема потреба од трчање низ аеродромите или низ градовите во потрага по струен конвентор.

Променлива контрола на пареата со термостат за регулирање на температурата

Пеглата вклучува променлива контрола на пареата и ви овозможува да одберете помеѓу суво пеглање / пеглање на пареа / пеглање со млаз од пареа.

Монтажниот резервоар за вода од 45мл. ви овозможува едноставно складирање на водата со волумен на пареата од  2-8 г/мин. Монитор и регулатор на температура со вграден термостат.

Плочата брзо се загрева и ја штити облеката

Нелепливата керамичка плоча брзо се загрева и ја штити вашата облека од било какво оштетување. Големината на плочата е 14.5 x 7.65 мм за голема површина за пеглање.

Спој на квалитет, ефикасност и практичност

Rovus® пеглата за патување ги спојува квалитетот, ефикасноста и едноставната употреба.

Заштитникот за кабел кој ротира 360° и рачката која може да се склопи ви помага да ја спакувате пеглата без да зафаќа многу простор. Едноставна работа, мала големина и тежина.

За кого е наменета?

 • Идеален избор за оние кои многу често патуваат
 • За деловни луѓе
 • За туристи
 • За работници кои работат во униформи
 • Одлична за студенти

Технички информации:

 • Двојна волтажа: 230V и 115V
 • 800W
 • Суво пеглање / преглање со помош на пареа / едноставно полнење
 • Нелеплива облога; димензии на плочата: 14,5 x 7,65мм
 • Резервоар за вода: 45мл
 • Волумен на пареа: 2-8г/мин
 • 360° ротирачки заштитен кабел
 • Рачка на склопување
 • Контрола на температура со термостат
 • Димензии на производ: 18 x 10 x 10 см; тежина: 0,72 кг
Технички карактеристики
Димензија Product dimensions: 18 x 10 x 10 cm; soleplate size: 14,5 x 7,65 mm
Дополнителни карактеристики двојна волтажа: 230V и 115V
Капацитет 45 ml
Тежина 0,72 kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка