Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Поларизирани очила за сонце

Поларизирани очила за сонце
Photos
 • Видеа
 • Слики
Поларизирани очила за сонце Поларизирани очила за сонце Поларизирани очила за сонце Поларизирани очила за сонце Поларизирани очила за сонце Поларизирани очила за сонце Поларизирани очила за сонце Поларизирани очила за сонце
Поларизирани очила за сонце

ID: 105996540 | SKU: 1000125296

Очилата за сонце HD Polarized се дизајнирани со вистинска HD технолохија која ќе ви помогне да уживате во живата црвена боја, длабоката сина, веселата зелена боја и топлите жолти тонови. Со помош на магнетите во рамката тие ќе бидат секогаш заштитени без разлика дали ги носите во џеб, ташна или пак закачени на маицата.

1.890,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Детали за производот

Гледајте го светот во различни нијанси

Гледајте јасни, длабоки нијанси во сите бои со Polarised HD очилата, дизајнирани за го подобрат видот и спектарот на бои и контрасти.

 • Намалување на отсјајот
 • Подобрување на видот за боите
 • Зголемена јасност
 • 100% UVA/UVB заштита (UV 400)
 • Модерен и стилски изглед
 • Унисекс, за мажи и жени
 • Вградени магнети во рамката

Со овие очила, Вашиот вид ќе биде многу појасен и нема да ви штетат зраците од сонцето.

Совршен асистент за на работа, додека спортувате или пак за рекреација

Поларизирани HD леќи за контраст, бои и максимална јаснотија при гледањето

Поларизираните HD леќи обезбедуваат:

 • појасен и поостар вид,
 • почисти нијанси на бои,
 • поголем контраст.

со редовно носење, го намалуваат стресот и заморот на очите.

со очила

без очила

Со редовно носење на овие очила за сонце со кои ќе гледате јасни, длабоки нијанси на сите бои, ќе го намалите притисокот и стресот на очите и ќе уживате во длабокиот контраст.

 • Посветла црвена

 • Појасна зелена,
  потопла жолта

 • Подлабока сина

Моќна UV400 заштита без отсјај за побезбедно возење

Моќната UV400 заштита спречува отсјајот и не само што ќе го заштити вашиот вид, туку ќе ви овозможи и побезбедно возење.

Најдобро е еден пар постојано да чувате во Вашиот автомобил, така што постојано ќе ви бидат при рака додека возите.

Вградени магнети во рамката

Со помош на вградените магнети во рамката Вашите очила за сонце ќе бидат секогаш заштитени без разлика дали ќе ги носите во џеб, торба или закачени на маицата.

Модерна и стилска Унисекс рамка

Дизајнирани со специјална рамка и боја (црна и принт на леопард), очилата за сонце HD Polarized одговараат и за мажи и за жени..

Во комплетот добивате 2 пара Поларизирани очила за сонце: со црна рамка и со принт од леопард.

Дополнителни информации

Во комплетот добивате:

 • 1 пар Polarized HD очила со црна рамка
 • 1 пар Polarized HD очила со принт од леопард
 • ПОДАРОК: 2 микрофибер ткаенини за чистење на стаклата
 • ПОДАРОК: 2 х футроли за очилата

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка