Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување

Maxiclimber Симулатор на спортско качување Gymbit
Photos
 • Видеа
 • Слики
Maxiclimber Симулатор на спортско качување Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување Gymbit
Ново
Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување

ID: 106098445 | SKU: 1000125221

Maxiclimber е нов фитнес систем кој симулира качување, со што ќе го зајакнете телото и ќе ги добиете мускулите кои сте ги посакувале. Оваа справа го активира секој дел од вашето тело, комбинирајќи отпор, тонирање на мускулите и аеробик.

 • Безбедно & Ефикасно вежбање
 • Лесна и долготрајна
 • Ја добивате склопена
 • Добивате 60 дена ТЕСТ период.
Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување
7.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Вежби за целото тело за секого

MaxiClimber е забавен, едноставен и ефикасен начин на вежбање, без оглед на тоа дали сте почетник или професионалец. Оваа справа е исто така, соодветна и за опоравување по повреди и за лица со проблеми со зглобовите.    

Дефинирајте и зајакнете ги мускулите

Со MaxiClimber ги користите истите мускули кои се активираат при качување на карпи. Едноставно наместете ја, качете се и почнете да вежбате.

 • Со менување на позицијата на рацете можее да ги активирате бицепсите или трицепсите.
 • Правете подолги или пократки чекори за да ги таргетирате различни мускули на нозете. 
 • Со аеробните вежби ги намалувате наслагите околу стомакот и ги дефинирате стомачните мускули.

Движете се кон поздраво и посилно тело

Вежбањето со MaxiClimber ќе ви донесе неверојатни резултати со кои нема да ги загрозите зглобовите. Како тест, ги замоливме нашите купувачи да бидат дел од нашата 14-неделна програма за трансформација на телото, во која беше вклучен MaxiClimber планот за исхрана и вежбање 20 минути, најмалку 3 пати неделно. Погледнете ги резултатите кои тие ги постигнаа:

11.5 кг помалку

 • Пред

 • Потоа

10,5 кг помалку

 • Пред

 • Потоа

Согорувајте повеќе калории додека ги зајакнувате сите мускули на телото

Во споредба со лентите за трчање и со статичните велосипеди, MaxiClimber ви помага да согорите повеќе калории побрзо. За 1 час вежбање:

 • согорувате 509 калории со MaxiClimber
 • согорете 250 калории на лента за трчањеl

MAXICLIMBER

509 калории

ЛЕНТА ЗА ТРЧАЊЕ

250 калории

Брзи & Ефикасни вежби за согорување на масните наслаги

Вежбите на MaxiClimber се одлична замена за трчање, џогирање или пешачење.  Во текот на вежбањето вие ги активирате сите мускули на телото, истовремено:

 • Раце и рамена

  Менувајте ја позицијата на рацете за да ги активирате бицепсите или трицепсите.

 • Абдоменален дел

  Со аеробните вежби намалете ги масните наслаги на стомакот и дефинирајте ги стомачните мускули.

 • Нозе и заден дел

  Правете пократки и подолги чекори за да ги таргетирате мускулите на нозете.

3 подароци за успешна програма за слабеење

Со MaxiClimber, добивате и 3 дополнителни производи кои ќе ви помогнат да ослабнете и да го подобрите вашето здравје:

 • Мерач за калории и број на чекори кој почнува и застанува да брои заедно со вас
 • MaxiDiet план за исхрана & водич за вежбање
 • MaxiDiet табела во која ќе го пратите вашиот напредок

Главни карактеристики:

 1. Рачки кои не се лепат
 2. Ергономски дизајн за секој облик на телото
 3. Прилагодлива висина
 4. Мерач за калории и број на чекори
 5. Лесен и долготраен челик
 6. Компактен дизајн за едноставно складирање
 7. 90% веќе склопен
 8. Можат да го користат лица до 110 кг
1
2
3
4
5
6
7
8
Технички карактеристики
Димензија 213 x 91 x 60 см.
Дополнителни карактеристики пренослива и лесна за складирање
Максимална тежина на корисник 110 кг.
Тежина 16 кг.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка