Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Delimano Nutribullet - Екстрактор на хранливи состојки

Nutribullet - Екстрактор на хранливи состојки Delimano
Photos
 • Видеа
 • Слики
Nutribullet - Екстрактор на хранливи состојки Delimano Nutribullet - Екстрактор на хранливи состојки Delimano Nutribullet - Екстрактор на хранливи состојки Delimano Nutribullet - Екстрактор на хранливи состојки Delimano Nutribullet - Екстрактор на хранливи состојки Delimano Nutribullet - Екстрактор на хранливи состојки Delimano Nutribullet - Екстрактор на хранливи состојки Delimano Nutribullet - Екстрактор на хранливи состојки Delimano Nutribullet - Екстрактор на хранливи состојки Delimano Nutribullet - Екстрактор на хранливи состојки Delimano
Delimano Nutribullet - Екстрактор на хранливи состојки

ID: 100896055 | SKU: 1000051837

Искористете ги сите предности од вашата храна и обезбедете му ги на телото сите потребни хранливи состојки!

NutriBullet ги разградува и најскриените хранливи состојки од храната. Ќе ве воодушеви бидејќи:

 • има циклонско дејство и патентирани сечила
 • лесен е за одржување
 • мал е и компактен
 • идеален е за секого
 • ви помага да го подобрите вашиот сон
 • ја спречува појавата на акутните болки како што е мигрената
6.990,00 ден.
Дополнителна гаранција
Додадете дополнителна гаранција
Дополнителна гаранција 1 година (890,00 ден.)
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Разградете ги скриените хранливи состојки од храната!

Многу често немаме доволно време да се храниме здраво или правилно да ја џвакаме храната. Па така, дури и тогаш кога се храниме здраво, нашиот дигестивен систем не може доволно да ја разгради храната за да дојде до сите вистински хранливи состојки како што се витамините, минералите и фитонутриентите, и да ги искористи. Најдобар начин на кој ќе се осигураме дека нашето тело добива се што му е потребно е преку екстракцијата на хранливите состојки.

Екстракција на хранливи состојки - најнова технологија која го вади најдоброто од вашата храна

Знаете ли дека најважните хранливи состојки се недостапни за вашето тело? Но, кога овошјето, зеленчукот, семињата и јаткастите плодови се разградени до микро - ниво пред консумација, тогаш дигестивниот систем ги апсорбира на многу едноставен начин.

Ние ви го нудиме микропроцесорот за храна NutriBullet кој го прави токму тоа - ја разградува храната до најситни честички.

NutriBullet екстрактор на храна: Време е да му го дадете на вашето тело она што му е потребно

Ви го претставуваме NutriBullet - првиот екстрактор на хранливи состојки во светот. Тој не е блендер, не е соковник, тој е сосема поинаков од било кој друг производ. Овој апарат е направен да ја разградува храната ослободувајќи ги хранливите состојки скриени внатре. 

Многу од важните состојки на храната не можат да се ослободат со џвакање, преработка во соковник или во блендер. За да дојдеме до хранливите состојки во семките и кората од храната која ја јадеме, тие мора да бидат разградени до микро ниво. Со NutriBullet, може да подготвите пијалок кој ќе биде полн до хранливи состојки кои организмот многу лесно ги апсорбира. 

NutriBullet со помош на моторот од 600 W целосно ги разградува состојкитена овошјето и зеленчукот кои ги јадеме на најситни честички во форма на сок, ослободувајќи ги сите хранливи материи кои тие ги содржат.

Резултат: освежувачки пијалок кој ќе ви даде енергија и ќе го снабди вашиот организам со потребните хранливи состојки

Nutribullet целосно ги разложува замрзнатото овошје, јаткастите плодови и семките за вашето тело да може да ги апсорбира и искористи.

Неверојатни придобивки за вашето здравје и убавина

Со NutriBullet вие можете да ги апсорбирате:

 • цинкот и магнезиумот од семките на лубеницата,
 • Омега 3, протеините и антиоксидансите  во семето од капините, и
 • состојките кои се борат против ракот внатре во брокулата, зелката и кељот.

NutriBullet ќе ве воодушеви бидејќи:

 • има циклонско дејство и патентирани сечила
 • лесен е за одржување
 • мал е и компактен
 • идеален е за секого
 • ви помага да го подобрите вашиот сон
 • ја спречува појавата на акутните болки како што е мигрената
 • има моќен мотор од 600 W
 • ги намалува различните видови на симптоми
 • сечка и меле
 • има циклонско дејство и патентирани сечила за екстракција

За да го имате најдоброто од животот, почнете со најдоброто од храната. Направете го NutriBullet дел од вашето секојдневие за да се чувствувате поздрави и помлади!

Дополнителни информации

Како работи

NutriBullet претставува уникатна комбинација од 3 карактеристики кои се составен дел од технологијата на екстракција. 

Оваа технологија ги разградува семките и кората во кои всушност се наоѓа најголем дел од хранливите состојки.

Со NutriBullet, можете да екстрактирате или да мелете.

Технички

Технички

 • ACAC 220
 • 40V/60Hz
 • 20.000 вртежи
 • dдијаметар на основата со моторот: 13,5 см
 • Висина на основата со моторот: 20 см
 • Висина на високата чаша:17 см
 • Висина на ниската чаша: 12,5 см
 • Дијаметар на чашите: 10,5 см
 • 600-ватен мотор

Што добивате?

Сетот вклучува:

 • 1 х основа
 • 1 x висока чаша (0,7l)
 • 1х ниска чаша (0,5 l) со 1 x прстен со рачка
 • 1 x ниска чаша со рачка и со 1 x прстен
 • 1 х рамно сечило
 • 1 двојно сечило за екстракција
 • 2 х капаци за одржување на свежината на храната
 • 1 x NutriBullet прирачник и рецепти на македонски јазик
 • Џебен прирачник со совети за подобра исхрана
Технички карактеристики
Капацитет 0.7 Л, 2 x 0.5 Л
Материјал друго, не‘рѓосувачки челик, пластика
Моќност 600 W
Тежина 3.55 кг

Рецензии од купувачи 5 рецензии

5 производ(и)

5

5 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка

Review by felicia

07.10.2016

Mnogu e ubav ,ama cenata treba da e poniska .sepak e del od kujnata i e elektricen aparat koj bi mozel i trebal sekoj da moze da si go priusti .

Review by Dani

07.10.2016

Nutribullet navistina e onaka kako sto go reklamirate.Jas sekoj den pravam gusti sok od razlicno svezo ovosje,a i od zamrznato i navistina e prekrasen.I e mnogu lesen a odrzuvanje.

Review by Потрошувач на Топ Шоп

07.10.2016

Popust na Nutribullet
Koga ke bide Nutribullet na akcija..go nudite kako podarok a nema namaluvanje na cena :)

Review by Тајчи

07.10.2016

Семеен апарат
Одличен е за целото семејство.....

Review by DIMCE

07.10.2016

Podobar e i od site sokovniceblenderi i se drugo.POWER Juicer ne mu e ramen

5 производ(и)