Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Gymbit Bodyshaper Фитнес апарат

Photo
Video
-34%

Ова апаратче за тонирање на мускулите во форма на пеперутка може да се користи на секој дел од вашето тело - рацете, нозете, бутовите, половината итн. Тоа е соодветно за мажи и за жени. Има функција за автоматско исклучување, едноставно е за прикажување, удобно и безбедно.

Gymbit Bodyshaper Фитнес апарат

Редовна цена: 1.490,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Ова апаратче за тонирање на мускулите во форма на пеперутка може да се користи на секој дел од вашето тело - рацете, нозете, бутовите, половината итн. Тоа е соодветно за мажи и за жени. Има функција за автоматско исклучување, едноставно е за прикажување, удобно и безбедно.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Таргетирајте ги оние мускули кои сакате

Сите ние имаме проблематични области кои ни се најтешки за тонирање и обликување. BodyShaper е најновиот апарат за обликување кој користи специјално развиена ЕМС (елктро - мускулна стимулација) технологија која ги таргетира мускулите за нивно брзо и ефикасно обликување, Користете го за:

  • Тонирање на горниот дел од рацете
  • Зајакнување на мускулите на задникот
  • Тонирање и зајакнување на нозете
  • Обликување на абдоменалните мускули
  • Стимулација на мускулите на грбот

Комбинирајте со вежби за уште подобар ефект

За побрзи и подобри резултати, комбинирајте го ова апаратче со секојдневни вежби.

Само 20 минути дневно

Со BodyShaper програмата резултатите ќе бидат видливи со употреба од само 20 минути дневно. Меките и флексибилни перничиња се удобни и незабележливи, а функцијата за автоматско исклучување ви овозможува воопшто да не се грижите за времето кои поминало.

Технологија која со децении се користи во спортската медицина и рехабилитацијата

ЕМС работи така што пренесува слаба струја преку кожата, ги таргетира и стимулира мускулите за брзи резултати. Таа веќе со децении се користи во спортската медицина и центрите за рехабилитација, со цел да се овозможи побрза регенерација на мускулите.

5 нивоа на интензитет

Благодарение на 5 различни програми вие ќе можете постепено да го зголемувате интензитетот на сесиите. Користете го BodyShaper за релаксација по напорниот ден и потоа постепено зголемувајте го интензитетот како што го зголемувате нивото на отпор. Ова го прави BodyShaper соодветен за секого - почетници и професионалци, мажи и жени.

Тој е лесно пренослив, безжичен и не се забележува под гардеробата

BodyShaper е пренослив и безжичен, па вие можете да го користите секаде. Носете го под гардеробата и без пречки обавувајте ги секојдневните задачи.

100% Безбеден и Удобен

BodyShaper е 100% безбеден, додека меките и флексибилни гел перничиња го прават неверојатно удобен.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star