Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Wellneo Elmag Медицински апарат

Elmag Exclusive Медицински апарат Wellneo
Photos
 • Видеа
 • Слики
Elmag Exclusive Медицински апарат Wellneo Elmag Exclusive Медицински апарат Wellneo Elmag Exclusive Медицински апарат Wellneo Elmag Exclusive Медицински апарат Wellneo Elmag Exclusive Медицински апарат Wellneo
-50%
Wellneo Elmag Медицински апарат

ID: 101397948 | SKU: 1000054732

Wellneo Elmag Exclusive е најновиот и најсеопфатен медицински апарат од програмата на Elmag. Тој има 10 фреквенции кои ќе ви помогнат да се ослободите од повеќе од 40 здравствени проблеми.

Wellneo Elmag Медицински апарат

Редовна цена: 10.980,00 ден.


Специјална цена: 5.490,00 ден.

Дополнителна гаранција
Додадете дополнителна гаранција
Дополнителна гаранција 1 година (1.290,00 ден.)
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Wellneo Elmag Exclusive е најновиот и најсеопфатен медицински апарат од програмата на Elmag.

Тој има 10 фреквенции кои ќе ви помогнат да се ослободите од повеќе од 40 здравствени проблеми. Wellneo Elmag е мал, практичен апарат кој генерира пулсирачко електромагнетно поле со ниска фреквенција. Магнетната терапија е еден вид на физикална терапија која ја користи електромагнетната енергија за да го стимулира обновувањето на клетките. Почетоците на овој апарат датираат уште од осумдесетите, а сега вие имате можност да ја купите четвртата генерација на Wellneo Elmag производ со сите потребни сертификати и студии.

Без болни и долготрајни масажи и без никаков труд.

Само ставете го апарат на одредена точка на вашето тело, како што е опишано во упатството. Wellneo Elmag ќе почне да ви помага.

 • 20 доктори вклучени во истражувањето
 • голем број на студии
 • клинички тестирана и докажана терапија
 • 10 програми кои ви помагаат да ги намалите болката и стресот или тие целосно да исчезнат
 • главоболки и мигрени
 • намалување на акутна болка
 • скршеници, спортски повреди
 • болки во грбот, вратот, лактите, колената,...
 • воспаление на зглобовите и мускулите
 • болка во стомакот
 • стрес и состојби на страв, пречувствителност на временски промени
 • несоница
 • психосоматски синдром
 • лумбаго, реума, ишијалгија, артритис
 • менструални болки, проблеми во климакс
 • намалување на болките во средниот дел од ’рбетот и зглобовите

Подобрете ја одбранбената функција на организмот и зголемете го имунолошкиот систем

Wellneo Elmag Exclusive може да ви помогне:

 • да ја намалите болката предизвикана од различни хронични и акутни болести,
 • да ја намалите болката при повреди,
 • да се справите со последиците од стресот и несоницата,
 • да го подобрите имунитетот,
 • да го подобрите здравјето, и
 • да го зголемите квалитетот на вашиот живот.

Wellneo Elmag е безбеден, ефикасен и клинички тестиран медицински апарат.

Како да го користите?

 • Користете го секој ден најмалку 3 часа но не повеќе од 12 часа. Тестирајте како ќе се чувствувате и ќе знаете колку часа во денот ви се потребни.
 • Користете го апарат се додека не се ослободите од проблемот. Ова може да трае неколку дена или неколку недели.

Wellneo ELMAG Exclusive

 • е тестиран неинвазивен метод кој ви помага да решите голем број на здравствени проблеми
 • без несакани дејства
 • еден апарат за повеќе од 40 проблеми
 • лесен (само 41 гр.)
 • клинички докажана терапија
 • повеќе од 12 медицински институции и универзитети и повеќе од 36 доктори беа вклучени во клиничките истражувања
 • продадени повеќе од 100.000 единици
 • докажана ефикасност
 • патентиран

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка