Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Dormeo True Evolution Перница

True Evolution Перница Dormeo
Photos
  • Видеа
  • Слики
True Evolution Перница Dormeo True Evolution Перница Dormeo True Evolution Перница Dormeo True Evolution Перница Dormeo True Evolution Перница Dormeo True Evolution Перница Dormeo True Evolution Перница Dormeo
Dormeo True Evolution Перница

SKU: 99-1000072447

Ви ја претставуваме Dormeo True Evolution перница, перницата со најголема моќ на циркулација на воздух во светот, направена со револуционерната Octaspring® технологија и нејзината уникатна структура на саќе.

Dormeo True Evolution Перница

* Задолжителни полиња

Од 2.490,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Перница со најголема циркулација на воздух

Новата, револуционерна True Evolution перница од Дормео е комбинација на удобноста на мемори пената и поддршката на Ecocell® пената. Таа е направена со револуционерната Octaspring® технологија на Дормео и уникатната структура на саќе, која нуд 8х поголема циркулација на воздух од традиционалната пена. Вака добивате поладна, посува и похигиенска површина за спиење.

Традиционалните перници од мемори пена му даваат поддршка на вашиот врат и глава, но се исто така и топли со поголема влажност. Без соодветна вентилација, површината за спиење станува топла, предизвикувајќи потење и непријатен сон. Уникатниот Octaspring® систем за вентилација обезбедува постојан проток на воздух, гарантирајќи ви целосна удобност и релаксација.

Откријте ја разликата која ја нуди Octaspring®

Octaspring®, најреволуционерната иновација во спиењето, има 24 патентирани пружини: 12 Octaspring® пружини кои се наоѓаат на надворешната страна се направени од Ecocell® пена и обезбедуваат поддршка за вашиот врат, додека 12 Octaspring® пружини на внатрешната страна се направени од мемори пена и ви нудат нежна поддршка на главата.

Octaspring® пружините секогаш се враќаат во нивната првобитна форма, без оглед на тоа колкав притисок се нанесува врз нив, и се карактеризираат со 3D адаптибилност што значи дека се прилагодуваат на секое ваше движење.

Идеална удобност за оние кои го бараат само најдоброто

Дормео True Evolution перницата нуди неверојатна поддршка и удобност, и е идеална за оние кои спијат на грб и на страна. Достапна е со висина од 12 см и 16 см.

Технички карактеристики
Јадро Octaspring®; Ecocell®
Димензија 40x60x12 см. / 40x60x16 см.
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка