Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Dormeo Siena Light Јорган

Siena Light Јорган Dormeo
Photos
  • Видеа
  • Слики
Siena Light Јорган Dormeo Siena Light Јорган Dormeo
Dormeo Siena Light Јорган

SKU: 99-1000032501

Siena Duvet Light од Дормео е идеален за сите оние кои имаат загреани спални или пак во текот на спиењето им е многу топло. Овој одличен јорган му овозможува на вашето тело да дише, давајќи ви чувство на свежина и удобност.

Dormeo Siena Light Јорган

* Задолжителни полиња

Од 2.990,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Чувствувајте се свежи со најновиот јорган од Дормео - Duvet Light

Велслип микровлакната се многу понапредни од обичниот полиестер и се покажа дека имаат навистина широка примена и функција. Тие имаат одлични термални карактеристики и се многу удобни на допир. Овие микровлакна имаат минимална можност за апсорбција на влага, што ги прави отпорни на дамки. Нивната уникатна структура создава воздушни џебови кои му даваат дополнителен волумен на овој јорган. Тој ви овозможува да се чувствувате свежо, а вашето тело да дише слободно.

Најголема удобност во спиењето

Јорганот од Дормео - Siena Duvet Light е идеален за оние кои се склони кон алергии и мора да ги перат јорганите редовно, затоа што овој јорган се пере во машина на 60C.

Димензии: 140x200см. 200x200см.

  • Оние кои живеат во добро изолирани топли простории и имаат проблем со спиење.
Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Softdream микровлакна
Полнење Wellsleep® Advanced
Се пере во машина 60°C
Сезона лето

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка