Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video
-46%

Дормео Platinum јорганот е екстра лесен, топол и пријатен јорган со кој ќе се чувствувате многу пријатно во текот на целата година. Тој е идеален избор доколку сакате да се покривате со прекривка која ја регулира тлеесната температура.

Dormeo Platinum Light Јорган

Редовна цена: 3.690,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дормео Platinum јорганот е екстра лесен, топол и пријатен јорган со кој ќе се чувствувате многу пријатно во текот на целата година. Тој е идеален избор доколку сакате да се покривате со прекривка која ја регулира тлеесната температура.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Магијата на специјалните материјали

Тајната на неверојатната удобност на Дормео Platinum јорганот е во специјалните материјали од кои е направен:

  • специјални тенки Wellsleep® влакна кои ви даваат неверојатно чувство на мекост
  • пријатна топлина со постојана циркулација на воздух и апсопција на влага
  • мекиот сатенски микрофибер има елегантен изглед

Ќе уживате многу години

Изработен од високо-квалитетни материјали кои ќе ве служат долги години. Јорганот се пере во машина.

Удобен сон за секое годишно време

Дизајниран да ја регулира топлината дури и во тек на најтоплите делови од годината.

Технички карактеристики
Димензија 140x200; 200x200
Дополнителни карактеристики Материјал: 100% полиестер (Супер мек микро сатен)
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Полнење 50% полиестер , 50% вискоза, 150gsm
Се пере во машина 40°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star