Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Dormeo Renew Eucalyptus Анатомска перница

Имајте подобар сон со анатомската перница која ќе му даде поддршка на вашиот врат и глава, а истовремено ќе ja апсорбира влагата благодарение на природните Тенцел влакна. Направена од мемори пена за совршена поставеност на главата и бестежинско чувство.

Dormeo Renew Eucalyptus Анатомска перница
1.990,00 ден.
990,00 ден. Клуб 5*
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Имајте подобар сон со анатомската перница која ќе му даде поддршка на вашиот врат и глава, а истовремено ќе ja апсорбира влагата благодарение на природните Тенцел влакна. Направена од мемори пена за совршена поставеност на главата и бестежинско чувство.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Максимална поддршка и свежа средина

Дали често се потите во текот на ноќта? Дали поради тоа вашата перница е влажна и има непријатна миризба? Пробајте ја Дормео Eucalyptus, анатомската перница која има ефект на природна терморегулација, благодарение на Тенцел, материјал направен од еукалиптус кој има неверојатни својства за терморегулација и апсорбирање на влагата.

Мирен сон и свежа средина

Влагата може да го наруши мирниот сон и да ве разбуди поради топлината. Тенцелот е природен материјал со одлични карактеристики на терморегулација, што значи дека на пониски температури ќе виде потопло, а на потполи температури ќе ви биде посвежо. Го апсорбира вишокот влага која што може да ве разбуди во текот на ноќта.

Анатомска перница со мемори пена

Оваа перница не само што ќе го апсорбира вишокот влага, туку и ќе ви даде одлична поддршка на вратот и главата. Анатомската форма ќе ги држи вратот и ‘рбетот во правилна положба, а мемори пената ќе се прилагоди на контурите на вашето тело. Различната висина на двете нивоа на перницата ви овозможува да го направите идеалниот избор за совршена поддршка на вратот.

Кога ќе станете, перницата ќе се врати во првобитната положба.

Сува и свежа средина благодарениа на Тенцел влакната

 • Тенцел влакната се направени од растението Еукалиптус и за нив е познато дека се меки како свила, силни како полиестер, свежи како лен, топли како волна и апсорбирачки како памук.
 • Тенцел влакната создаваат совршена, сува и проветрена средина за кожата поради своите неверојатни апсорбирачки карактеристики и средината за спиење е свежа, сува и проветрена.
 • Благодарение на карактеристиките за терморегулација кога е многу топло, вам ќе ви биде свежо и пријатно, а кога е ладно ќе ви биде потопло.
 • Тенцелот е природно хипоалерген, одлично ја апсорбира влагата, го намалува развојот и појавата на бактерии, влага и прашински грини и со тоа создава сува и проветрена средина за спиење.
 • Површината на Тенцелот е многу мека и мазна и е идеална за чувствителна кожа.

Навлаката се пере во машина на 40 °C

Максимална хигиена. Може да ја исперете навлаката во машина за алишта, на o 40 °C.

 • За оние кои имаат болки во вратот
 • За оние кои сакаат повисока перница
 • За оние кои сакаат анатомска перница
 • За сите оние кои би сакале нежна масажа на главата во текот на спиењето
 • За оние кои имаат алергија на прашински грини
Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро Мемори пена
Димензија 30 x 50
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 70% лиоцел (Tencel®), 30% полиестер
Регулирање на влага Да
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality