Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Dormeo Silver Ion Contour Перница

Во моментот нема залиха.
Photo
Video

Перницата е со анатомски облик, направена од Екоцел пена, дава целосна поддршка на главата и вратот и ви овозможува нежна масажа додека спиете. 3D Airmesh ткаенината на страничните делови од перницата, обезбедува постојан проток на воздух и ја одржува вашата перница свежа и сува.

Специјална понуда со ПОПУСТ!
Dormeo Silver Ion Contour Перница
1.790,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Перницата е со анатомски облик, направена од Екоцел пена, дава целосна поддршка на главата и вратот и ви овозможува нежна масажа додека спиете. 3D Airmesh ткаенината на страничните делови од перницата, обезбедува постојан проток на воздух и ја одржува вашата перница свежа и сува.

Специјална понуда со ПОПУСТ!
Дознајте повеќе
Детали за производот

Нежна масажа и поддршка додека спиете

Повеќето перници не ви даваат адекватна поддршка на главата и вратот. Па затоа, често се превртувате, ’рчите и се будите изморени.

Обидете се со Silver-ion Pillow Contour од Дормео - перницата која ви ја дава целата поддршка која ви е потребна додека спиете. Таа има специфичен пирамидален профил кој ви дава меко чувство и се прилагодува на вратот и главата.

Анатомски облик за поголема поддршка на вратот и главата

Анатомскиот дизајн е идеален за оние кои бараат удобна перница но повеќе го сакаат модерниот анатомски облик отколку традиционалниот.

ПРИДОБИВКИ:

 • Екоцел јадро со специјален пирамидален профил
 • Cleaneffect заштита на горната ткаенина
 • Заштита од бактерии и прашински грини
 • 3D Airmesh ткаенината која се наоѓа на страните ви дава чувство на свежина
 • Навлаката се вади и се пере во машина
 • Внатрешна навлака за заштита
 • Димензии: 30x50см.
 • За оние кои имаат болки во вратот
 • За оние кои сакаат повисока перница
 • За оние кои сакаат анатомска перница
 • За сите оние кои би сакале нежна масажа на главата во текот на спиењето
 • За оние кои имаат алергија на прашински грини
Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Димензија 30x50
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Материјал на навлаката: 100% полиестер ; навлаката се пере во машина на 40°C
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Marija Pashovska

www.topshop.com.mk

13.10.2016

Marija Pashovska
Перницата повикува на спиење, сонот е мирен, спиењето на оваа перница релаксира и наутро се будиме полни со енергија. Ја испроба еден член на семејството и сега набавуваме уште една. Ја препорачувам на, сите кои имаат проблеми со вратот и грбот за време на спиењето.

1 производ(и)