Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Дормео Релакс над-душекот за софа од 3 дела ви нуди удобност и можност за релаксација. Направен е со 3 см мемори пена и неверојатно меки микровлакна за екстремна удобност. Двете перничиња од мемори пена кои се вадат се меки и идеални за одмор на вашата глава, рацете или нозете.

Dormeo Relax Над душек
Од 5.990,00 ден. До
4.490,00 ден. Клуб 5*
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дормео Релакс над-душекот за софа од 3 дела ви нуди удобност и можност за релаксација. Направен е со 3 см мемори пена и неверојатно меки микровлакна за екстремна удобност. Двете перничиња од мемори пена кои се вадат се меки и идеални за одмор на вашата глава, рацете или нозете.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во бенефитите од овој над-душек

Дормео Релакс над-душекот ви овозможува да се одморите додека вашето тело е поставено во правилна положба и ужива во вистинска поддршка. Овој над-душек има 3 см мемори пена и е неверојатно мек. Тој се прилагодува на температурата како и на контурите на вашето тело.

Овој над-душек доаѓа заедно со две меки странични перничиња кои многу едноставно се вадат од основата.

Навлаката на над-душекот е направена од меки микро влакна кои ви нудат дополнителна удобност и топлина во текот на постудените зимски месеци.

Дормео релакс Софа над-душекот е убав модерен додаток за секоја дневна соба. Одберете помеѓу 3 привлечни бои - црвена, беж и сива.

1

2

3

 1. 1 Овој над-душек доаѓа заедно со две меки странични перничиња кои многу едноставно се вадат од основата.
 2. 2 Навлаката на над-душекот е направена од меки микро влакна кои ви нудат дополнителна удобност и топлина во текот на постудените зимски месеци.
 3. 3 Дормео релакс Софа над-душекот е убав модерен додаток за секоја дневна соба. Одберете помеѓу 3 привлечни бои - црвена, беж и сива.

Технички карактеристики:

Навлака:

 • Горна ткаенина: 100% полиестер
 • Полнење на навлаката: 100% полиестер
 • Долна ткаенина: 100% полиестер со нелизгачки точки
 • Внатрешна навлака: 100% полиестер

Перница:

 • Ткаенина: 100% полиестер
 • Полнење на навлаката: 100% полиестер
 • Внатрешна навлака: 100% полиестер со 0,5 см слој од вискоеластична полиуретанска пена
 • Полнење: вискоеластична полиуретанска пена (мемори пена)

Достапен во следниве димензии:

 • 60X190 наддушек + 2 перничиња 60x30 (за тросед)
 • 60X140 наддушек + 2 перничиња 60x30 (за двосед)
 • 45x45 наддушек + 1 перниче 45x30 (за фотелја)
Технички карактеристики
Јадро Мемори пена
Висина 3 cm
Дормео програма дневна соба
Навлака 100% полиестер
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка