Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Дормео Клип флекс летвичките за кревет се направени од брезово дрво. Обезбедуваат одлична поддршка на ‘рбетот и ергономска позиција на телото.

Dormeo Clip Flex Летвички
Од 3.290,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дормео Клип флекс летвичките за кревет се направени од брезово дрво. Обезбедуваат одлична поддршка на ‘рбетот и ергономска позиција на телото.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Прилагодлива цврстина за ергономска положба на Вашето тело

Дормео Клип флекс се 28 флексибилни летвички од брезово дрво, прицврстени со гумени носачи.

Летвичките нудат бројни предности за ваша удобност:

 • Ги подобруваат комфорот, флексибилноста и ергономската позиција на телото додека спиете
 • Овозможуваат цврста поддршка на ‘рбетот
 • Овозможуваат одлично проветрување на душекот
 • Го продолжуваат векот на употребливост на душекот
 • Овозможува рамномерна распределеност на телесната тежина за оптимална позиција на спиење

И Вашиот душек може да „дише“

Човечкото тело создава влага додека е во состојба на сон. Од оваа причина, душекот треба да е поставен на основа која вентилира. Летвичките Клип Флекс го овозможуваат тоа и го проветруваат душeкот, сведувајќи ја влагата на минимум.

Димензии на спакувани Клип Флекс летвички во картонска амбалажа:

 • должина: 1150 мм.
 • широчина: 110 мм.
 • длабочина: 260 мм.

Летвичките Клип Флекс со широчина од 70 до 100 см. се соодветни за луѓе со телесна тежина до 120-130 кг.

Соодветни се за:

 • Сите Дормео душеци, од Екоцел или мемори пена
 • Продолжување на векот на употребливост на душекот
 • Оние кои страдаат од болки во ‘рбетот, бидејќи летвичките даваат одлична поддршка

Технички карактеристики
Димензија 70-100 см x 200 см
Дополнителни карактеристики Соодветно за кревети со шини по целата должина на креветот
Дормео програма спиење
Максимална тежина на корисник 130 кг
Материјал брезово дрво
Прилагодлива цврстина Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality