Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Dormeo Bamboo Јорган

Bamboo Јорган Dormeo
Photos
 • Видеа
 • Слики
Bamboo Јорган Dormeo Bamboo Јорган Dormeo Bamboo Јорган Dormeo Bamboo Јорган Dormeo
Dormeo Bamboo Јорган

SKU: 99-1000000718

Јорган Бамбус изработен од природни бамбусови влакна кои дишат и ви овозможуваат чувство на свежина.

Од 3.990,00 ден. До
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Детали за производот

Уживајте во свежината во топлите ноќи со јоганот Бамбус

Почувствувајте ја свежината од бамбусовите влакна. Конечно, ќе можете спиете мирно и без потење во текот на топлите летни ноќи.

Јорганот Бамбус исполнет е со Бамбусови влакна и полнење со микровлакна Wellsleep® Advanced, кои ќе ви овозможат мекост и удобност.

Секогаш пријатна и свежа средина за спиење - дури и во најжешките летни ноќи!

Димензии на Јорганот Бамбус: 140x200см. и 200x200см.

Благопријатен јорган за вашата кожа

Бамбусовите влакна овозможуваат прозрачност и даваат пријатно чувство и свежина. Поради тоа:

 • овозможува пријатно и нежно чубство,
 • природно ја регилира температурата,
 • дејствува како природен дезодоранс,
 • содржи пектин кој ја смирува кожата,
 • делува антистатички и
 • отпорен е на бактерии и прашина.

Природно контролирање на телесната температура

Јорганот Бамбус погоден е за употреба во текот на целата година бидејќи бамбусовите влакна одлично се прилагодуваат на температурата:

 • кога е топло, се развлекуваат и овозможуваат дишење – со што јорганот ќе ве олади и ќе ви даде пријатно чувство,
 • кога е ладно, влакната се собираат и ја задржуваат топлината.

Уживајте во топлите летни денови во пријатна атмосфера со Јорганот Бамбус.

Јорганот Дормео Бамбус e соодветeн за:

 • сите кои сакаат пријатен и мек јорган
 • сите кои прекумерно се потат додека спијат
 • сите кои сакаат да спијат на природни материјали
 • оние кои страдаат од алергии
Технички карактеристики
Димензија 140 x 200 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% памук
Полнење 80% viscose (bamboo cellulose), 20% polyester (wellsleep® advanced micro fibres); cca. 300 gsm
Се пере во машина 60°C
Сезона лето

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка