Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Dormeo Eucalyptus Класична перница

Photo
Video
-53%

Новата Еукалиптус Класична перница ви дава максимална поддршка на вратот и главата додека спиете, без оглед на положбата. Имате можност да ја регулирате висината на перницата - едноставно отворете го патентот и извадете дел од полнењето.

Dormeo Eucalyptus Класична перница

Редовна цена: 1.890,00 ден.


Специјална цена: 890,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Новата Еукалиптус Класична перница ви дава максимална поддршка на вратот и главата додека спиете, без оглед на положбата. Имате можност да ја регулирате висината на перницата - едноставно отворете го патентот и извадете дел од полнењето.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нова Еукалиптус класична перница од Дормео

Новата Еукалиптуас перница од Дормео е 100% хипоалергена. Навлаката е направена од природни Тенцел влакна кои ви нудат свежа и сува средина за спиење секоја ноќ.

 • 100% природни Тенцел влакна, направени од Еукалиптус
 • Термо регулација
 • Природни хипоалергени карактеристики
 • Регулирање на висината на перницата
 • Достапна во класична и анатомска форма

Погледнете ги предностите на Еукалиптус перниците

Еукалиптус перницата е дизајнирана со природен, хигиенски, удобен сон

Навлаката на новата перница е направена од 100% природна мешавина на Тенцел и памук.

Природните Тенцел влакна се направени од дрвото Еукалиптус.

 • Дрво
 • Пулпа
 • Тенцел
 • Производ

50% поголема апсорбција

Производството на Тенцел материјалот е еколошко затоа што се употребува многу малку енергија и вода. Тенцелот е 100% органски материјал кој целосно се разградува.

 • Биоразградлив

 • Ладен како платно

 • Мек како свила

 • Топол како волна

 • Силен како полиестер

 • Апсорбира повеќе од памукот

Благодарение на овој револуционерен материјал, растот на бактериите е намален на природен начин, без дополнителни хемикалии, за удобен, пријатен сон.

внимание

Колку е стара вашата перница?

Дали имате болки во главата и вратот наутро? Вашата стара перница ја изгубила формата и сега веќе не се чувствувате удобно додека спиете на неа. Старите перници содржат бактерии, милиони прашински грини и мртви клетки од вашата кожа - тие воопшто не се безбедни за вашето здравје!

Затоа, ние препорачуваме перниците да се менуваат на секои 2 години! Дормео ви ја претставува најновата перница од природни материјали!

Сува и свежа средина за спиење

Тенцел влакната ви обезбедуваат сува и свежа средина за спиење. Благодарение на терморегулациските карактеристики кога е ладни овие перници ве топлат, а кога времето е топла - ви даваат свежина.

Овие влакна се чисти со природни хипоалергени карактеристики, одлична апсорпција на влага, намалување на развојот на бактериите, влагата и прашинските грини.

Регулирајте ја висината на перницата согласно вашите желби

Новата Еукалиптус перница ви дава максимална поддршка на вратот и главата додека спиете, без оглед на положбата. Имате можност да ја регулирате висината на перницата - едноставно отворете го патентот и извадете дел од полнењето.

Машинско перење

Се пере во машина на 40 °C

Материјал:

 • Ткаенина: 55% Tencel®, 45% памук
 • Полнење на навлаката: 55% Tencel®, 45% полиестер (Wellsleep® микровлакна, cca 220 gsm
 • Полнење: 100% полиестер (Wellsleep® микровлакна), cca 600 g
 • Димензии: 50x70 см.

Одржување:

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 55% lyocell (Tencel®), 45% полиестер (Wellsleep® микро влакна)
Димензија 50x70 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер (softdream микро влакна)
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star