Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Dormeo Eucalyptus Јорган

Eucalyptus Јорган Dormeo
Photos
  • Видеа
  • Слики
Eucalyptus Јорган Dormeo Eucalyptus Јорган Dormeo
-50%
Dormeo Eucalyptus Јорган

SKU: 99-1000045098

Неверојатно свеж и лесен јорган полн со Тенцел и Велслип влакна. За поголема циркулација на воздух и поголема свежина, на долниот дел од јорганот има мрежи.

Специјална понуда со 50% ПОПУСТ!

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Спијте поубаво со новиот природен и Хипоалерген јорган

Имате проблеми со потењето додека спиете. Барате лесен, свеж јорган кој ќе ја апсорбира влагата? Дормео Eucalyptus јорганот е исполнет со Тенцел, 100% природни влакна од еукалиптус, кои имаат неверојатна терморегулациска способност. Време е да спиете подобро!

Полнење со 2 револуционерни материјали: неспоредливо чувсво на свежина

Ништо не може да го замени чувството кое го имате кога ќе легнете на свежа постелнина. Комбинацијата на Тенцел и Велслип микро - влакната ви овозможува мирен, удобен и свеж сон.

Со мрежа на долниот дел

Дали ви е топло додека спиете? AirX системот на долната страна ви нуди оптимална циркулација на воздух и го одржува вашиот кревеет свеж и сув. Овој јорган можете да го користите во текот на целата година.

Сува и свежа средина за спиење благодарение на Тенцел влакната

Тенцел влакната се направени од растението еукалиптус, кое е познато по тоа дека е меко како свила, силно како полиестер, дава свежина исто како лен, топли како волна и има поголема апсорбирачка моќ од памукот.

Тенцел влакната ви обезбедуваат оптимална средина за вашата кожа, благодарение на огромната моќ на апсорпција на влага. Овие влакна имаат терморегулациски карактеристики, па затоа ве топлат зимно време, а ви даваат свежина во текот на топлите месеци.

Се перат во машина на 40 °C

За максимална хигиена, овој јорган се пере на 40 °C.

Технички карактеристики
Димензија 140x200; 200x200 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% polyester
Полнење 50% lyocell (Tencel®), 50% polyester (Wellsleep® advanced micro fibre), cca. 300 gsm
Се пере во машина 60°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка