Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Dormeo Ergonomic contour Над-душек

Ergonomic contour Над-душек Dormeo
Photos
  • Видеа
  • Слики
Ergonomic contour Над-душек Dormeo Ergonomic contour Над-душек Dormeo Ergonomic contour Над-душек Dormeo Ergonomic contour Над-душек Dormeo Ergonomic contour Над-душек Dormeo Ergonomic contour Над-душек Dormeo Ergonomic contour Над-душек Dormeo
Dormeo Ergonomic contour Над-душек

SKU: 99-1000045717

Ergonomic Contour над-душекот од Дормео е дизајниран да ви помогне помирно и поудобно да спиете. Уживајте во чувството на нежна масажа додека спиете и разбудете се релаксирани и одморени.

Специјална роденденска понуда со попуст од 40% за сите Клуб 5* купувачи!

* Задолжителни полиња

Од 5.490,00 ден. До
3.290,00 ден. Клуб 5*
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Неверојатна удобност за миг

Ergonomic Contour над-душекот ќе ги претвори сите површини за спиење во удобна подлога за вашето тело. Тој е идеално решение за неочекувани гости и за сите оние кои сакаат да спијат во поудобна и поздрава средина.

Ergonomic Contour е мек, а истовремено ви нуди максимална поддршка еднакво дистрибуирајќи ја телесната тежина, обезбедувајќи поудобен сон.

Уживајте во нежна масажа додека спиете

Овој над-душек од Дормео има специјално профилирана површина која ви нуди нежна масажа во текот на спиењето. Оваа иновативна површина ја засилува циркулацијата на воздух, намалувајќи ја топлината и влажноста.

Страните се направени од AirX - Airmesh ткаенина која обезбедува постојана циркулација на воздух низ над-душекот.

Ecocell® - најнова генерација на високо-квалитетна пена

Јадрото на Еrgonomic Contour над-душекот од Дормео е направено од Ecocell® пена која е високо-квалитетна и многу удобна. Тој е трајно еластичен со тродимензионална клеточна структура, обезбедувајќи ефикасна циркулација на воздух и одлични адаптибилни точки.

Цврстината на пената му овозможува константно да ја задржи својата форма, без оглед на притисокот кој се нанесува, додека пак еластичната природа на Ecocell® овозможува тој да се прилагоди на уникатните контури на телото, за ваша постојана удобност.

Чиста и безбедна подлога за спиење за целото семејство

Горната ткаенина е проткаена со CleanEffect® заштита од бактерии и прашински грини, обезбедувајќи максимална хигиена и свежина.

Навлаката на над-душекот има и третман со зелен чај кој ќе ви помогне да се одморите и да се ослободите од стресот.

Едноставен за одржување

Благодарение на составот и CleanEffect® заштитата, над-душекот секогаш ќе остане свеж и без непријатни мириси. За дополнителна хигиена, навлаката на над-душекот се вади и се пере во машина на 40 °C.

Нелизгачките точки кои се наоѓаат на долната страна безбедно го фиксираат над-душекот врз подлогата на која сакате да го поставите.

Технички карактеристики
Јадро PU foam (Ecocell®)
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Горен дел: 100% полиестер; Страничен дел: 100% полиестер со AirX System; Долен дел: 100% полиестер со точки кои спречуваат излизгување
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка