Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Dormeo Fresh Prima Душек

Fresh Prima Душек Dormeo
Photos
 • Видеа
 • Слики
Fresh Prima Душек Dormeo Fresh Prima Душек Dormeo Fresh Prima Душек Dormeo Fresh Prima Душек Dormeo Fresh Prima Душек Dormeo Fresh Prima Душек Dormeo Fresh Prima Душек Dormeo Fresh Prima Душек Dormeo
Dormeo Fresh Prima Душек

SKU: 99-1000069278

Високо квалитетен душек со 3 зони кој ќе ви даде неверојатна поддршка. 2 см мемори пена во навлаката која совршено се прилагодува на телото.

Dormeo Fresh Prima Душек

* Задолжителни полиња

Од 16.990,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Високо квалитетен душек со 3 зони кој ќе ви даде неверојатна поддршка. 2 см мемори пена во навлаката која совршено се прилагодува на телото.

 • Ниво на цврстина: душекот не е цврст, не е мек, туку ви дава соодветна поддршка. Оние кои спијат на страна и на грб ќе го обожаваат.
 • Свежина: специјален систем за проветрување кој нуди постојан проток на воздух.
 • Вкупна висина: 18 см. Висината на јадрото е 16 см, а во навлаката има 2 см мемори пена за поголема удобност.
 • 3 зони на удобност за максимална поддршка на различни делови од телото.
 • Навлака која се вади и пере за здрава и чиста средина за спиење без бактерии, прашински грини и непријатни миризби.
 • Антибактериска и антиалергиска заштита, соодветен за луѓе кои имаат проблеми со астма или алергии.
 • 30 дневен тест период и 15 години гаранција.
 • Пакување: вакуумски спакуван.
 • Можност за плаќање на рати.

Совршена цврстина и совршена свежина

Душекот е изработен од комбинација на материјали кои му даваат соодветна поддршка на грбот - за совршена цврстина и материјали кои му овозможуваат на вашето тело да дише - за совршена свежина. Двата слоја на Eкоцел® пена нудат одлична удобност во текот на спиењето и се прилагодуваат на телото. Наградуваната Октаспринг технологија која се прилагодува и движи заедно со вашето тело се срцето на овој душек. Екоцел® пената и специјалниот систем на проветреност на Октаспринг® нуди постојан проток на воздух и вашата средина за спиење ќе биде свежа секоја ноќ. Благодарение на специјалната структура нема пренесување на движењето преку душекот. Душекот е соодветен за лица со телесна тежина до 140 кг.

Антибактериска и антиалергиска заштита со навлака која се пере

Луксузната мемори пена во навлаката совршено ќе се прилагоди на вашето тело. Таа е исклучитело хигиенска. Во меката ткаенина има вткаени посребрени влакна кои се третирани со CleanEffect® Silver третман. Тој совршено ги одбива прашинските грини и спречува појава на бактерии и непријатни миризби. Навлаката лесно се вади па вие ќе може да ја перете кога и да посакате.

30 дневен тест период и 15 години гаранција

Ние Ви даваме 30 дневен тест период. Купете го душекот, пробајте го и доколку не Ви се допадне ние ќе ви ги вратиме парите без да поставуваме дополнителни прашања. Душекот Фреш Прима има гаранција од 15 години.

Фреш Прима душекот е изработен од високо квалитетни материјали кои се споени за да ви пружат максимална средина за спиење:

 1. Во ткаенината на навлаката има втакено посребрени влакна и самата ткаенина е третирана со CleanEffect® Silver третман за да ви обезбеди свежина и антибактериска заштита.
 2. 2 см мемори пена која совршено ќе се прилагоди на вашето тело за мека поддршка.
 3. Екоцел® пена за максимална поддршка и удобност.
 4. Октаспринг® технологија со 3D приспособливост – сите Октаспринг пружини се движат независно една од друга, па така душекот е цврст, но флексибилен за максимална удобност.
 5. Душекот има 4 рачки со кои ќе може лесно да го кренете душекот и да го пренесете.

4 лесни чекори за отпакување и поставување на душекот

 • Внимателно исечете ја надворешната кеса и внимавајте да не ја исечете и пластичната кеса од душекот. Се препорачува да не користите нож.

 • Одмотајте го душекот на креветот.

 • Внимателно исечете ја кесата по рабовите и гледајте како душекот полека се крева. Извадете ја кесата.

 • Оставете го душекот 6 часа да се формира.

Дормео Фреш Прима душекот се препорачува за:

 • сите кои сакаат душек кој нуди одлична поддршка,
 • сите кои сакаат ергономски душек кој ќе му даде одлична поддршка на грбот, ‘рбетот, главата, вратот и други делови од телото,
 • сите кои сакаат душек со анти-бактериска заштита и душек кој ја спречува појавата на прашински грини и за лица кои се склони на алергии,
 • млади деца поради природните придобивки на среброто и добрата поддршка,
 • лица со телесна тежина над 140 кг.
Технички карактеристики
Јадро Слоеви од пена: полиуретанска пена (Ecocell®), Слој со пружини: 100% полиуретански пружини (Ecocell®)
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 cm
Гаранција 15 години
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака Материјал: 96% полиестер, 3% памук, 1 % памук (посребрени влакна)
Навлака која се пере Да
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка