Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Dormeo Aloe Vera Plus Душек

Aloe Vera Plus Душек Dormeo
Photos
 • Видеа
 • Слики
Aloe Vera Plus Душек Dormeo Aloe Vera Plus Душек Dormeo Aloe Vera Plus Душек Dormeo Aloe Vera Plus Душек Dormeo Aloe Vera Plus Душек Dormeo
Dormeo Aloe Vera Plus Душек

SKU: 99-1000063120

Цврст анатомски душек за совршена поддршка. Содржи Алое Вера за мирен и удобен сон. Овој цврст душек со смирувачко дејство на алое вера е совршен за луѓе кои имаат проблеми со грбот и чувствителна кожа.

* Задолжителни полиња

Од 11.990,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Основен цврст душек, облагороден со Алое Вера

Овој цврст душек со смирувачко дејство на алое вера е совршен за луѓе кои имаат проблеми со грбот и чувствителна кожа.

 • Навлаката е облагородена со алое вера која ја смирува, навлажнува и подмладува кожата.
 • Има анти-бактериска заштита со CleanEffect® третман за да ги заштити луѓето кои страдаат од алергии или астма.
 • Совршена удобност и оптимална поддршка во текот на ноќта.
 • Одлична проветреност и циркулација на воздух за уште поголема удобност.

Совршена поддршка и удобност

Овој душек е најцврстиот во фамилијата Дормео. Се издвојува по својата исклучителна цврстина а во исто време има мека и нежна навлака. Анатомскиот душек Алое Вера е совршен за сите кои сакат поцврст душек и сакаат да го одморат својот уморен ‘рбет.

Овој душек е направен од цврста Екоцел® пена која е мелем за болен ‘рбет, зглобови и колкови. Доколку спиете на овој душек нема да се разбудите со болки во зглобовите и ќе се чувствувате одморено и полни со енергија.

Алое Вера и ќе се разбудите свежи и одморени

Навлаката на душекот има Алое Вера која ќе ја разгали вашата кожа и сетила. Има одлични придобивки за вашето здравје:

 • го зајакнува имунитетот
 • има анти-бактериски и анти-вирусни карактеристики
 • смирува и релаксира.

Ќе имате најопуштен сон досега.

Алое Вера

Овој душек е направен од високо квалитетни материјали кои заедно ќе ви дадат чувство на удобност и здрава подлога за спиење:

 1. Мека и мазна навлака збогатена со Алое Вера.
 2. CleanEffect® третман кој ќе ве штити од прашински грини и бактерии.
 3. Јадро направено од 16 см Екоцел® пена за одлична поддршка на вашето тело.
 4. Слој од хипоалергенски силиконски влакна додадени во полнењето.
 5. 4 рачки за лесен транспорт.

Екоцел пена која дише и ви дава одлична поддршка

Екоцел® е висококвалитетна пена која ќе ви даде одлична поддршка. Таа е еластична со тридимензионална структура и овозможува постојана циркулација на воздух и има одлични точки на прилагодливост. Таа никогаш нема да ја изгуби својата форма.

CleanEffect® третман за максимална заштита

CleanEffect® третманот ќе го одржува душекот чист и тој ќе биде непријателско место за алергии. Затоа е идеален за лица кои страдаат од алергии или имаат астма. Хигиенската површина за спиење е најважна за здрав и удобен сон.

Алое Вера

Алое вера има нежни, мазни, меки и антистатички карактеристики, а истовремено го смирува умот и телото.

4 рачни на страничните делови

Рачките овозможуваат лесно да го транспортирате душекот. Начинот на одржување и транспортот се многу лесни благодарение на четирите рачки кои се наоѓаат на две страни од душекот.

Еколошки и може да се рециклира

Ако сакате еколошки душек, ќе бидете среќни ако знаете дека Екоцелl® пената се рециклира и дека овој душек е направен од еколошки материјали.

Соодветен за:

 • сите кои сакаат анатомски душек со цврста поддршка
 • сите кои има проблеми во вратот и грбот
 • сите кои се свесен за придобивките од Алое Вера
 • сите кои страдаат од алергии и астма
 • сите кои бараат душек кој лесно може да се транспортира

Навлака:

 • Горна ткаенина: 85% полиестер,15% вискоза, збогатена со Алое Вера
 • Странична и долна ткаенина: 100% полиестер
 • Полнење: 100% полиестер
 • Непроткаена ткаенина: 100% полипропилен

Јадро: ПУ пена (Екоцел® пена)

Висина на јадрото: 16 см

Висина на душекот: 18 см

Душекот има 10 години гаранција

Инструкции за отварање на душекот:

Технички карактеристики
Јадро Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 cm
Гаранција 10 години
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака третирано со алое вера
Цврстина тврдо

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка