Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Dormeo Заштитна навлака за перница 50x70

Заштитна навлака за перница 50x70 Dormeo
Photos
  • Видеа
  • Слики
Заштитна навлака за перница 50x70 Dormeo Заштитна навлака за перница 50x70 Dormeo Заштитна навлака за перница 50x70 Dormeo
Dormeo Заштитна навлака за перница 50x70

ID: 106004747 | SKU: 1000126985

Заштитете ја вашата перница од алергени, прашина, габи, течности и дамки. Навлаката направена од удобен, 100% памук, и полиуретанска мембрана за комплетна водоотпорна бариера.

Dormeo Заштитна навлака за перница 50x70
490,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Детали за производот

Заштитете ја вашата перница и користете ја подолг временски период

Памучната заштитна навлака за перница од Дормео ви нуди целосна заштита од алергени, прашина, габи, паразити, бактерии и течности. На овој начин вие добивате одлична хигиена и заштита од алергии.

Целосна водоотпорна бариера покриена со природен памук

Неверојатно удобниот, 100% природен памук врз полиуретанска мембрана, ви нуди целосно водоотпорна бариера која ја штити перницата од течности и дамки.

Особено препорачлива за осетлива кожа

Памукот е идеален за чувствителна кожа.

Природен проток на воздух, долготрајност и сила

Памукот е силен, долготраен, а истовремено мек и многу пријатен.

Во навлаката има антибактериска заштита Silpure®

Заштитната навлака од Дормео содржи Silpure® - вие ќе уживате во придобивките од природната антибактериска заштита на среброто.

Се пере во машина на 60°C

Заштитната навлака за перница е направена од 100% памук и се пере во машина на 60°C.

Технички карактеристики
Димензија 50 x 70cm
Материјал PE, памук
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка