Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Dormeo Bamboo Класична перница

Bamboo Класична перница Dormeo
Photos
 • Видеа
 • Слики
klasični jastuk bamboo v2
Dormeo Bamboo Класична перница

ID: 102673912 | SKU: 1000059343

Откријте ја перницата со свежи бамбусови влакна, која ви овозможува бескрајна свежина и го спречува потењето.
1.690,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Бамбус – луксузен дел од природата за пријатен сон

Природна заштита од алергии и непријатни миризби

Бамбусовите влакна имаат единствено антибактериско и антиалергено дејство, бидејќи во одгледувањето на бамбусот не се употребени никакви пестициди или останати хемиски средства. Бамбусовите влакна се целосно природни и со тоа успешно ги уништуваат бактериите, непријатните миризби и делуваат како природен дезодоранс.

Нежен допир од бамбус за пријатно чувство на кожата

Перницата Дормео Бамбус го одржува позитивното расположение за време на спиењето. Пектинот, кој се јавува како состојка во бамбусовите влакна, делува смирувачки за кожата и покрај тоа ги храни порите на кожата. Поради оваа мазна структура на бамбусовите влакна, за време на спиењето не доаѓа до дразнење на кожата, па затоа перницата е соодветна и за оние со почувствителна кожа.

Свежа и прозрачна перница

Бамбусовите влакна апсорбираат и до 60 % повеќе влага отколку памукот и затоа перницата Дормео Бамбус особено се препорачува на лица кои прекумерно се потат за време на спиењето.

 • перницата ефикасно го отстранува вишокот на влага
 • го заштитува телото од прегревање и со тоа спречува прекумерно потење

Природна, здрава и еколошка средина

Бамбусот не само што делува пријатно за Вас и Вашата кожа, туку исто така е пријатен и за животната средина.

Бамбусот е 100% биолошки разградлив, а неговиот раст го подобрува квалитетот на воздухот, бидејќи создава и до 40% повеќе кислород во околината.

Wellsleep® микровлакна за квалитетна и удобна потпора на телото. Можете да ја прилагодувате висината според ваша желба!

Wellsleep® микровлакната се меки, додека влакната од мек полиестер се грижат перницата да го сочува својот облик непроменет. Штом си легнете, перницата се приспособува на контурите на главата благодарение на еластичните микровлакна со кои е исполнета.

Навлака изработена од 100% квалитетен памук!

Комбинација од бамбус и Wellsleep® микровлакна за мека и пријатна перница

Бамбусот е извонредно цврсто растение, особено издржливо, дава свежина, нежност и мекост на свила или кашмир.

Перницата Дормео Бамбус е составена од:

 • полнење: 80% бамбусови влакна, 20% Wellsleep® микровлакна, 300г/м²
 • навлака: 100% памук
 • димензии: 50 x 70см.
 • боја: беж
 • одржување: се пере во машина на 60°C
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро Wellsleep® Advanced
Димензија 50x70 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Cover fabric: 100% cotton; Quilted cover filling: 80% viscose (bamboo cellulose), 20% Wellsleep® Advanced
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка