Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Dormeo Memosan Анатомска перница Мемосан

Анатомски дизајнирана перница со 100% памук и Ткаенина 3D Airmesh, совршено се приспособува на контурите на главата и вратот и овозможува анти-алергиска подлога за спиење.

Dormeo Memosan Анатомска перница Мемосан
1.790,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Анатомски дизајнирана перница со 100% памук и Ткаенина 3D Airmesh, совршено се приспособува на контурите на главата и вратот и овозможува анти-алергиска подлога за спиење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

100% удобност од мемори пена за оптимална потпора

Дормео Мемосан Анатомската перница изработена е од 100% мемори пена – цврст, но удобен материјал кој целосно се приспособува на температурата на вашето тело. Бидејќи се приспособува на вашето тело, ви гарантира мирен и релаксиран сон, без истегнати мускули и болки во вратот и грбот.

Оваа анатомска перница е најпогодна за луѓе кои најмногу спијат на страна или на грб бидејќи овозможува сигурна потпора за главата и вратот и го намалува притисокот во рамената.

Посебно се препорачува за сите што имаат потреба од поцврста перница поради здравствени причини, бидејќи перницата го отстранува напрегањето на вратот.

Димензии на перницата: 30 х 50 см

Навлака од чист памук. Може да се пере во машина на 60°C!

Навлаката на Дормео Мемосан Анатомската перница, изработена е од 100% памук со иновативна ткаенина 3D Airmesh, кои се наоѓаат на страничните делови од перницата и овозможуваат перницата да дише. Навлаката може да се пере во машина на 60°C.

Погодна е за:

 • оние кои спијат на грб или на страна
 • спортисти
 • за сите оние кои поголемиот дел од времето го поминуваат во принудна седечка позиција
 • за оние кои чувствуваат притисок во вратот и рамената од кревање на тешки предмети
 • за повозрасни луѓе кои страдаат од болки во телото

Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро Мемори пена, вертикало перфорирана
Димензија 30x50
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Материјал на навлаката: 100% памук
Се пере во машина Само навлаката на 60 °C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка